Reklama

Szkoły zamknięte do 7 czerwca

Szef MEN Dariusz Piontkowski podpisał rozporządzenie, zgodnie z którym ograniczenie funkcjonowania szkół będzie obowiązywało do 7 czerwca. Dzień wcześniej premier Mateusz Morawiecki i szef MEN zapowiedzieli przywrócenie od 25 maja zajęć opiekuńczo-wychowawczych z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych.

Piontkowski przyznał, że powrót do szkoły jest oczekiwany przez uczniów, rodziców i nauczycieli. "Myślę, że za kilka dni, najpóźniej na przełomie maja i czerwca pan premier poinformuje, jaka będzie ostateczna decyzja. Chcielibyśmy, żeby choć na chwilę dzieci i młodzież mogli wrócić do szkoły. Czy będzie taka możliwość? Zobaczymy za jakiś czas" - powiedział Piontkowski.

Podkreślił, że przepisy, które są realizacją zapowiedzi szefa rządu, umożliwiają powrót, przynajmniej częściowy, do szkoły. "Od 25 maja umożliwiamy powrót dzieci klas 1-3. Co prawda, głównie w tej funkcji opiekuńczo-wychowawczej, ale i częściowo także dydaktycznej. Od tego samego czasu mówimy o konsultacjach, najpierw dla uczniów klas ósmych, maturzystów, a w kolejnych tygodniu o konsultacjach dla wszystkich uczniów, tak aby mogli spotkać się ze swoimi nauczycielami, zapytać się o te fragmenty materiału, które z ich punktu widzenia są trudniejsze, czy porozmawiać ocenach" - wskazał minister.

Reklama
Styl.pl/PAP
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy