Reklama

Reklama

Sztuka na Melt! Festival 2018

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się już za niespełna miesiąc. Gwiazdami Melt! Felstival w Niemczech będą m.in. Florence + The Machine, The xx czy Fever Ray i Tyler, ale Melt! to nie tylko koncerty. W dniach 13-15 lipca w Ferropolis odwiedzić można będzie przestrzenie poświęcone sztuce: Art Forum i Art Space.

Sztuka zawsze była ważnym elementem festiwalu Melt!, a od ubiegłej edycji ma swoje dedykowane miejsce na terenie Ferropolis - Art Space zlokalizowane w Oranżerii. Odbędą się tam wystawy sztuki współczesnej i interdyscyplinarnej. To jednak nie wszystko, specjalnie przygotowane instalacje pojawią się także w nowej lokalizacji - Art Forum w Lesie.

W obu lokalizacjach pojawią się prace artystów specjalizujących się w performance’ach audio wizualnych, a także instalacjach z wykorzystaniem światła i materiałów wideo.

Reklama

Kuratorem obu przestrzeni będzie Tobias Staab od lat współpracujący z RuhrTrienalle, ale także DJ i dziennikarz muzyczny. Wśród zaproszonych artystów zobaczymy Ulfa Langheinricha, który pod pseudonimem Granular Synthesis wraz Kurtem Hentschägerem od lat 90. poszerza percepcję odwiedzających wykorzystując światło i videoart.

Podczas Melt! premierę będą miały dwie instalacje jego autorstwa - NIL i QSL. Obie odwiedzić będzie można w Art Space. Ponadto Ulf Langheinrich dwukrotnie zaprezentuje film Full Zero na ekranie na scenie MeltSelektor.

Z kolei w Art Forum Pollyester gościć będzie światową premierę jej audiowizualnego performance’u ДЕЛО N° - A binaural transit Installation. Jej projekt to połączenie instalacji wideo, koncertu oraz praktyk rytualnych. Obejrzeć można będzie go trzykrotnie - w piątek, sobotę i niedzielę.

Melt! to jeden z największych niemieckich festiwali muzyki elektronicznej. Odbywa się w unikalnej lokalizacji - Ferropolis. Nad scenami górują olbrzymie maszyny wykorzystywane w górnictwie i innych gałęziach przemysłu, które oświetlone kolorowymi światłami tworzą niezwykłe otoczenie.

W ubiegłym roku świętował swoje 20-lecie. To festiwal, który w swoim line-upie od lat potrafi połączyć składy tak różnych od siebie imprez z polskiego podwórka jak Open'er, Tauron Nowa Muzyka, Audioriver czy Sacrum Profanum, a dla niektórych z nich był sporą inspiracją. Odbywa się w połowie lipca, kiedy pogoda zwykle dopisuje i sprzyja relaksowi na plaży nad jeziorem, na której odbywają się koncerty.

Melt! jest świetnym rozwiązaniem na festiwalowy wypad z Polski - Ferropolis znajduje się 2 godziny drogi od granicy polsko-niemieckiej.

 

Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy