Reklama

Uciekająca Panna Młoda? Przebiegła prawie 500 kilometrów w słusznej sprawie

Vanessa Reiser jest psychoterapeutką i chociaż specjalizuje się w zdrowiu psychicznym i tak padła ofiarą narcystycznego znęcania się. Była o krok od poślubienia niewłaściwego mężczyzny. W celach charytatywnych przebiegła 285 mil w ciągu dwóch tygodni. Wszystko to, by pomóc organizacjom zajmującym się przemocą domową.

Bieg w słusznej sprawie

Vanessa Reiser przebiegła prawie 500 kilometrów, by zwrócić uwagę na problem, jakim jest narcystyczne znęcanie się przez partnera lub partnerkę. Jej bieg rozpoczął się 17 maja i trwał do 29 maja 2021 roku. Trasa biegła przez stan Nowy Jork-od Oswego aż do Manhattanu. 

Kobieta zdecydowała się biec w nietypowym stroju, czyli sukni ślubnej. Chciała, by była ona symbolem tego, jak narcystyczny partner może obietnicą małżeństwa manipulować swoją ofiarą. Ponadto stwierdziła, że dzięki sukni ludzie zwrócą na nią uwagę i w ten sposób nagłośni problem.

Jak wygląda życie z socjopatą i narcyzem?

Reklama

Vanessa Reiser, mimo że jest psychoterapeutką, przez dłuższy czas nie widziała, że jej przyszły mąż przejawia zachowanie socjopaty oraz narcyza. Jednak, gdy tylko się zorientowała, że jej partner nią manipuluję, podjęła decyzję o zakończeniu toksycznej relacji. 

Vanessa Reiser uważa, że ciężko jest dostrzec, że zachowanie partnera może być niebezpieczne. Wszystko przez to, że takie osoby na pierwszy rzut oka wydają się idealne. Jest to jednak błędne spostrzeżenie, bo za tą perfekcją kryje się pasywno-agresywne zachowanie oraz częste bezpodstawne wahania nastroju. 

Ponadto socjopaci potrafią manipulować ludźmi. Często są agresywni, a do tego charakteryzują się impulsywnością oraz brakiem szacunku dla innych. Mają problem z odróżnieniem dobra od zła. 

Psychoterapeutka opisując swoją relację, wspomniała o takim zjawisku jak love bombing, który cechuje się wywarciem wpływu na drugiej osobie. Dzieje się to za pomocą przytłaczającego okazywania uczuć. W ten sposób narzeczony Vanessy Reiser próbował odwrócić uwagę od swojego narcystycznego zachowania oraz innych sztuczek manipulacyjnych. 

Każdy może wesprzeć akcję i zostać wolontariuszem, który dotrze z przesłaniem do szerszego grona odbiorców. Vanessa Reiser planuje założyć ośrodek wsparcia dla ofiar narcystycznego znęcania się. 

Czytaj więcej:


Afery w Szpitalu w Oleśnicy ciąg dalszy! Zofia Zborowska komentuje!

Burza po wpisie dotyczącym otyłości w ciąży

Higiena snu: Jak nauczyć się szybko zasypiać?

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy