Reklama

Reklama

United Solo Europe w Teatrze Syrena

W dniach 15-21 czerwca 2015 r. 3. edycja Festiwalu United Solo Europe na kilka dni zamieni Warszawę w światową stolicę monodramu, goszcząc artystów z całego świata. Wymiana doświadczeń, możliwość pokazania sztuki aktorskiej z różnych zakątków globu, prezentowanie najnowszych trendów w rozwoju monodramu i przekazywanie wiedzy oraz prezentacja umiejętności wobec młodych polskich adeptów sztuki aktorskiej - United Solo Europe staje się jednym z najważniejszych wydarzeń łączących Nowy Jork z Warszawą.

Festiwal United Solo Europe powstał z potrzeby podjęcia intymnej rozmowy na temat człowieka, jego dążeń i obaw w dzisiejszym kosmopolitycznym świecie. Festiwal jest kolejną próbą poszukiwań miejsca współczesnego teatru jednego aktora w procesie integracji i globalizacji oraz próbą określenia duchowej kondycji i tendencji współczesnego człowieka i świata.

Dzięki pierwszym dwóm edycjom stworzyliśmy miejsce na dojrzałe dyskusje i refleksje o poczuciu odrębności i indywidualności oraz ksenofobii i dyskryminacji w różnych kontekstach - filozoficznym, społecznym, politycznym, artystycznym i egzystencjalnym.
Z komunikatu zwrotnego od widzów United Solo Europe wiemy, że w Warszawie brakuje tego typu działalności artystycznej.

Reklama

Prezentacja monodramów z całego świata stanowi doskonałe pole do integracji międzynarodowej i szukania tożsamości narodowej oraz wzajemnej inspiracji. Celem Festiwal United Solo Europe jest również sprowadzanie i pokazywanie na scenie Teatru Syrena wybitnych twórców, którzy rzadko lub nigdy wcześniej nie byli ze swoimi spektaklami w Polsce.

Monodram jest jedną z najbardziej wymagających form teatralnych pod względem poziomu artystycznego. Poprzez obcowanie z kulturą wysoką uczestnicy Festiwalu rozwijają kompetencje kulturowe i poszerzają krąg swoich zainteresowań. Dlatego, poza prezentacjami spektakli, istotnym punktem Festiwalu United Solo Europe są, towarzyszące każdej edycji, warsztaty prowadzone przez zagranicznych artystów dla studentów polskich uczelni aktorskich. Zagraniczni artyści, dzięki warsztatom, mogą w szerszym kontekście poznać Polskę i polskie myślenie o teatrze. Warsztaty będą dokumentowane, a ich efekty zostaną opublikowane na stronie Teatru Syrena.

 

Spektakle i wykonawcy:

15.06.2015, godz. 20:00

United Solo Europe: Jan Peszek - "Podwójne Solo" (B. Schaeffer/Cezary Tomaszewski)

16.06.2015, godz. 20:00

United Solo Europe: Yokko - Butoh Medea

17.06.2015, godz. 20:00

United Solo Europe: Bill Bowers - Beyond Words

18.06.2015, godz. 20:00

United Solo Europe:  Sandy Simona - Lost in Lvov

19.06.2015, godz. 20:00

United Solo Europe: Aurora Lagattuta - Inside the Whale

20.06.2015, godz. 20:00

United Solo Europe: Julian Goldhagen - Talk to me about shame

21.06.2015, godz. 20:00

United Solo Europe: Anna Serafińska - koncert  "Love Stories"


Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy