Reklama

Reklama

Wystawa fotograficzna "Turcja. Wokół Szlaku Licyjskiego"

Zdjęcia autorstwa Piotra Trybalskiego będzie można oglądać od 27 sierpnia do 16 września na Placu Zamkowym w Warszawie. Następnie wystawa będzie dostępna na Placu Wielkiej Armii Napoleona w Krakowie i na Placu Wolności w Poznaniu.

Podróż malowana obrazem

Fotografie przedstawiają piękno Szlaku Licyjskiego - jednego z długodystansowych szlaków górskich w Turcji. Prowadzi on przez góry Taurus wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego od Fethive do Antylyi wokół starożytnej Licji. Droga ciągnie się przez ponad 500 kilometrów nad południową linią brzegową Turcji, wiodąc przez setki ważnych miejsc dla miłośników archeologii. Wśród nich można wymienić m.in. akwedukt w Delikkemer, grobowce w Myrze, wieczne ognie Chimery - to tylko niektóre z ponadczasowych atrakcji tego regionu.

Szlak Licyjski to nie tylko raj dla archeologów. To także obszar pełen wyzwań dla fanów aktywnego wypoczynku. Odwiedzający ten region będą mogli polecieć paralotnią z góry Baba Dağı, spróbować swoich sił podczas wspinaczki w Geyikbayırı, a także w czasie raftingu na rzece Köprülü. Spragnieni odpoczynku znajdą go chociażby w odciętej od cywilizacji Zatoce Motyli, kąpiąc się w turkusowych wodach przy plaży Kaputaş, czy też spacerując po plaży miejskiej w Antalyi.

Reklama

- Południowe wybrzeże Turcji to nie tylko hotele, baseny i plaże. Podróżuję omijając takie miejsca, staram się docierać tam, gdzie prócz leniuchowania nad wodą można zrobić coś więcej - zmęczyć się. Okazało się, że Szlak Licyjski nadaje się do tego idealnie. Gdybym planował rodzinny wyjazd do Turcji pojechałbym właśnie tutaj, pomiędzy Fethiye i Antalyę. Bo można tu pogodzić różne "wakacyjne interesy" - leżeć na plaży, kąpać się w ciepłym morzu, latać na motolotni, wspinać w skałkach, wędrować szlakami, spływać rzekami. A do tego obcować z fascynującą historią Licji - mówi Piotr Trybalski.

Autor zdjęć i organizator wystawy

Autorem zdjęć jest Piotr Trybalski - fotograf, dziennikarz i podróżnik, autor książek. Od blisko 20 lat podróżuje i fotografuje, publikując m.in. w National Geographic Traveler, Outside Magazine, National Geographic, Podróżach, Kaleidoscope, Witaj w Podróży, Przekroju, Polityce. Zdobywca tytułu Travel Photographer of The Year 2014, laureat i finalista konkursów: Grand Press Photo, Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic, Outdoor Photographer of The Year. Autor bestsellerowego poradnika "Fotograf w podróży", prowadzi warsztaty fotograficzne w Polsce i zagranicą oraz blog.

Organizatorem wystawy jest Biuro Radcy ds. Kultury i Informacji Ambasady Turcji.

Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy