"Zacznij kochać dizajn”

Beata Bochińska to jedna z czołowych, polskich ekspertek w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Teraz stworzyła poradnik po fascynującym świecie sztuki użytkowej.

Okładka książki "Zacznij kochać dizajn”
Okładka książki "Zacznij kochać dizajn” materiały prasowe

"Zacznij kochać dizajn" to książka wydana we współpracy z Patyna.pl, showroomem oferującym meble i dekoracje vintage. Książka ma pomóc miłośnikom przedmiotów z minionej epoki zrozumieć ich rynkową wartość i rozpocząć przygodę z tworzeniem własnych kolekcji.

Beata Bochińska jest historykiem designu i specjalistką rozwoju nowego produktu. Na co dzień prognozuje trendy stylistyczne na najbliższe sezony dla sieci handlowych wyposażenia wnętrz i producentów produktów codziennego użytku. Doradza firmom w tworzeniu nowych, stylowych kolekcji rynkowych produktów. W przeszłości przez wiele lat była prezesem Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Jej najnowsza publikacja to kompendium wiedzy na temat polskiej sztuki użytkowej. Autorka dzieli się swoim doświadczeniem, które nabywała przez lata w roli kuratora międzynarodowych wystaw, jurora konkursów projektowych, wykładowcy krytyki designu oraz doradcy firm, tworząc kolekcje produktów.

"Zacznij kochać dizajn", jak na dobry poradnik przystało, napisana jest w lekki i przystępny sposób. Książka zawiera informacje nie tylko dla tych, którzy od lat polują na rynkach staroci  i  osób stawiających pierwsze kroki w kolekcjonowaniu dobrze zaprojektowanych przedmiotów użytkowych, ale także dla wytrawnych kolekcjonerów, szukających zwrotu z inwestycji z klasyki designu.

Do ilustracji "Zacznij kochać dizajn" wykorzystano między innymi niepublikowane wcześniej fotografie kolekcji autorki sfotografowane we wnętrzach jej domu. Na potrzeby projektu powstały również specjalne sesje zdjęciowe autorstwa duetu utalentowanych fotografików Maxa Zielińskiego i Elizy Dunajskiej. Praca nad ilustrowaniem książki miała również charakter społecznościowy. Fani Patyny oraz współpracujący z nią sprzedawcy udostępnili zdjęcia z własnych zasobów. Część z nich znalazła się w ostatecznej publikacji, czyniąc z niej wspólne dzieło miłośników wzornictwa.

Styl.pl/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas