Zbrodnie, do których nie posunął się nawet Masa

Gdy w centralnej Polsce rządził Masa, na Wybrzeżu działała mafia, której krwawe zbrodnie zaowocowały słynnym procesem "klubu płatnych zabójców". Po raz pierwszy w Polsce, na sali sądowej w Gdańsku, stanęła kuloodporna klatka odgradzająca niebezpiecznych przestępców od sędziego, prawników i publiczności. "Mafia na Wybrzeżu" w księgarniach od 28 września.

.
.materiały prasowe
materiały prasowe

"Mafia na Wybrzeżu" to trzymająca w napięciu reporterska relacja z działań bandytów - morderstw i zamachów na życie, mających miejsce w Trójmieście od końca lat 90., odsłaniająca jednocześnie korupcję w wymiarze sprawiedliwości. Główni bohaterowie tej historii to biznesmeni, byli agenci SB, gangsterzy, prokuratorzy i policjanci. Jest ona tym bardziej poruszająca, że mordował brat brata, przyjaciel przyjaciela, a były partner kazał zastrzelić ukochanego swojej dziewczyny na jej oczach. Gangster Mariusz Nawrocki, syn trójmiejskich lekarzy i brat znanego biznesmena Macieja, milionera z listy stu najbogatszych Polaków "Wprost", zlecał zbrodnie tak lekko, jak się zamawia pizzę na telefon. To książka dla ludzi o mocnych nerwach. W słynnym procesie "klubu płatnych zabójców" zapadły surowe wyroki. Wśród czołowych dziennikarzy relacjonujących jego przebieg był wtedy Krzysztof Wójcik - dziennikarz śledczy zajmujący się tematyką przestępczości, dwukrotny laureat Nagród Grand Press w kategorii news. Po latach Wójcik wraca do tamtych wydarzeń, rozmawia z przestępcami i mordercami - także tymi, którzy siedzą w izolatkach w najcięższym polskim więzieniu w Sztumie. Przytacza policyjne i sądowe dokumenty, opisuje największe mafijne zbrodnie w Trójmieście. A także manipulację dowodami, w wyniku której na 12 lat poszedł siedzieć Czesław Kowalczyk "Czester",  oskarżony o morderstwo, którego nie popełnił. W kwietniu 2016 roku otrzymał za to najwyższe odszkodowanie w historii naszego kraju - trzy miliony złotych.

Krzysztof Wójcik - jeden z najlepszych polskich dziennikarz śledczych. Dwukrotny laureat nagrody Grand Press za publikacje o korupcji w pomorskim wymiarze sprawiedliwości i na wydziale prawa Uniwersytetu Gdańskiego. Dwukrotnie nominowany do nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego oraz laureat "Złotego Notesu" Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za całokształt pracy reporterskiej. Autor pierwszej w Polsce biografii jednego z najbogatszych Polaków -"Depresja miliardera. Historia Ryszarda Krauzego".

materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas