Reklama

Reklama

Zbyt chuda, żeby być mamą? Ludzie wytykają jej idealną sylwetkę. Ma dość!

Caitlin Fladager jest mamą dwójki dzieci. Mieszka w Vancouver w Kanadzie i jest aktywna w mediach społecznościowych. Na Instagramie kobietę obserwuje ponad 340 tys. osób. Caitlin Fladager, mimo smukłej i wysportowanej sylwetki, jest ofiarą body shamingu. Ludzie zarzucają jej, że jest za chuda i sugerują, że aby dobrze wyglądać powinna przybrać na wadze. Influencerka ma tego dosyć.

Caitlin Fladager eksponuje szczupłą sylwetkę

27-latka ciągle dostaje obraźliwe wiadomości. Ludzie - zarówno w realnym  świecie, jak i w Internecie - ciągle mówią jej, że powinna jeść więcej i częściej, by przytyć. Caitlin Fladager próbowała spokojnie tłumaczyć ciekawskim,  że wytykanie komuś zbyt szczupłej sylwetki, jest tak samo bolesne i nietaktowne,  jak nazywanie go grubasem. Zdaniem Influencerki chude osoby spotykają się z body shamingiem niemal na każdym kroku. Nieprzyjemne komentarze są powodem kompleksów.

Influencerka ma dosyć kąśliwych uwag i pouczeń

Caitlin Fladager dostaje wiadomości, w których ludzie sugerują jej, że będąc zbyt szczupłą, daje zły przykład swoim dzieciom i obraża osoby "przy kości". Influencerka nie wytrzymała i opublikowała na InstaStory długą listę zarzutów, jakie niemal codziennie słyszy pod swoim adresem. Zaznaczyła również, że komentarze podkopują  jej wiarę w siebie.

Reklama

Te wiadomości przelały czarę goryczy. Caitlin Fladager  wydała oświadczenie, w którym zaznaczyła, że   tak duża ingerencja w czyjąś prywatność powinna być zakazana. Zdaniem Influencerki ludzie w Internecie pozwalają siebie na za dużo, bo czują się anonimowi. Wytykanie innymi jakichkolwiek cech wyglądu jest niestosowne i niekulturalne.

Caitlin Fladager staje w obronie szczupłych mam

"Zawstydzanie chudych osób to poważny problem, o którym nie mówi się wystarczająco dużo. Jesteśmy uczeni, aby nie komentować nadmiaru ciała i nie pytać o to, czy ktoś przybrał na wadze. Można jednak komentować to, że ktoś jest mały, głodzi się lub jest niezdrowy? Proszę, pamiętaj, że body shaming w stosunku do chudych osób też jest bolesny" - powiedziała Caitlin Fladager. 

Influencerka zaznaczyła  również,  że nie wszyscy szczupli ludzie, zmagają się z  chorobami - czy to psychicznymi, czy fizycznymi. Cześć z nich ma po prostu szybki metabolizm, który nie pozwala im przytyć mimo szczerych chęci. "Przestań komentować wagę ludzi - nieważne czy jest większa, czy też mniejsza. Nie twoje ciało, nie twoja sprawa. " - zaznaczyła Influencerka. 

Przeczytaj również:

Bób: białko niemal idealne!

Ryga - Perła Bałtyku i miasto tysiąca twarzy

Zobacz również:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: body shaming | piękna figura

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy