Majdanowie na bezludnej wyspie

Zaczęło się od wyprawy na bezludną wyspę, która miała być zadaniem testowym. Niespodziewanie jednak zamieniło się ono w wyzwanie główne. Majdanowie pozostawieni sami sobie, z okrojonym bagażem, mieli 2 dni, żeby wydostać się z wyspy. Pozostanie na niej dłużej, zagrażałoby ich życiu, z racji nadchodzących monsunów.
Gdyby wiedzieli jakie zadanie przygotowała tym razem dla nich produkcja, pewnie przed wyjazdem, Majdanowie ochoczo zabraliby się do lektury „Robinsona Cruzoe” lub zafundowaliby sobie seans „Cast away - poza światem”. Trudna przeprawa na drugi brzeg wyspy przez dżunglę, długie godziny spędzone na budowaniu własnymi rękami szałasu, w którym mieli spędzić noc, a następnie zrujnowanie ich wysiłku przez przypływ i perspektywa spędzenia nocy pod gołym niebem - wszystko to było ponad ich siły.
Pełna rezygnacji postawa Radka, dotąd zawsze, niezmiennie motywującego swoją drugą połówkę do wykonania każdego zadania, była dowodem na to, że Majdanowie dotarli do granic wytrzymałości. A to był dopiero początek! Po nieprzespanej nocy musieli wymyślić sposób na wydostanie się z wyspy…
Ucieczka Majdanów z bezludnej wyspy już 23 kwietnia, o godz. 22.30, w TVN.