Reklama

Reklama

Kate i William ochrzcili księcia Louisa

Najmłodszy syn księcia Williama i księżnej Kate, Louis, został ochrzczony. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi świeżo poślubieni Harry i Meghan, a także ciężarna Pippa Middleton wraz z mężem.

Chrzest trzeciego dziecka księżnej Kate i księcia Williama odbył się w kaplicy królewskiej w pałacu św. Jakuba, gdzie kilka lat wcześniej książęca para ochrzciła swojego pierworodnego George’a. To ważne historycznie miejsce dla brytyjskiej monarchii. W tej samej kaplicy w 1840 roku odbył się ślub królowej Wiktorii i księcia Alberta. 43 lata później sakramentalne "tak" powiedzieli tam sobie król Jerzy V i królowa Maria.

Rodzice chrzestni małego księcia

Książę Louis będzie mieć sześcioro rodziców chrzestnych. Są nimi:

- Nicholas van Cutsem, przyjaciel księcia Williama, majętny biznesman i deweloper. Panowie znają się od dzieciństwa, ich ojcowie są bliskimi znajomymi,

Reklama

- Guy Pelly, przyjaciel księcia Williama i księcia Harry’ego. Właściciel klubu nocnego w Londynie. Odpowiadał za organizację wieczoru kawalerskiego Williama. Matka mężczyzny przyjaźniła się z księżną Dianą,

- Harry Aubrey-Fletcher, najmłodszy syn Lorda Buckinghamshire, wieloletni przyjaciel księcia Harry’ego z czasów szkolnych,

- Laura Meade, jest spokrewniona z brytyjską rodziną królewską. Żona jednego z bliższych przyjaciół książęcej pary, Jamesa Meade, który był odpowiedzialny wraz z Harrym za wygłoszenie przemowy na przyjęciu ślubnym Kate i Williama,

- Robert Carter, przyjaciółka księżnej Kate z czasów szkoły,

- Lucy Middleton, kuzynka ksieżnej Kate od strony ojca.

Krótka lista zaproszonych gości

Księżna Kate i książę William zaplanowali niewielką ceremonię. Wśród zaproszonych gości oprócz rodziców chrzestnych wraz z osobami towarzyszącymi na liście znaleźli się książę Filip wraz z małżonką księżną Kamilą, nowożeńcy Meghan i Harry, rodzice Kate Middleton, a także jej siostra Pippa wraz z mężem Jamesem Matthews’em oraz brat James Middleton.

Szata małego księcia

W trakcie chrztu książę Louis ma na sobie ręcznie robioną replikę królewskiej szaty chrzcielnej, w której w 1841 roku została ochrzczona najstarsza córka królowej Wiktorii. Pochodzące z XIX wieku odświętne ubranie było wykorzystywane również przez królową, jej dzieci i wnuki. Z obawy przed zniszczeniem szata jest dziś przechowywana w bezpiecznym miejscu i nie jest wykorzystywana w trakcie chrztu członków rodziny królewskiej. Odzienie księcia Louisa zostało wykonane ręcznie z najwyższej jakości koronki i jedwabiu przez osobistą projektantkę królowej Elżbiety, Angelę Kelly.

Zgodnie z tradycją w trakcie chrztu użyto wody pochodzącej z rzeki Jordan, a mały książę został ochrzczony w słynnej liliowej chrzcielnicy, która powstała na zamówienie królowej Wiktorii w 1841 roku i wykonana została ze srebra.

Kameralne przyjęcie ze... ślubnym akcentem

Po chrzcie królewska rodzina i zaproszeni goście udadzą się na skromne przyjęcie do rezydencji Clarence House. Księżna Kate i książę William podadzą z tej okazji specjalny tort, który po części był wykonany z kawałków ich ślubnego ciasta.

Louis Arthur Charles urodził się w poniedziałek 23 kwietnia. Jest trzecim dzieckiem księcia Williama i księżnej Kate. Chłopiec jest piąty w kolejce do tronu, zaraz po księciu Karolu, Williamie i swoim starszym rodzeństwie: George’u i Charlotte. Córka Kate i Williama jest pierwszą kobietą w historii, która po przyjściu na świat męskiego potomka rodziców nie straci swojego miejsca na liście do korony.

Zobacz także:

 

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje