Reklama

Reklama

Tomasz Jacyków: Życie mnie nie stłumiło

Tomasz Jacyków jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci modowych w Polsce. Pracował przy wielu programach telewizyjnych jako ich prowadzący, a także jako stylista. Obecnie tworzy również kostiumy do spektakli teatralnych. Rozmawiamy z nim przy okazji powstawania programu "Kreacje z odzysku" w Polsat Café.

- Wzbudzam kontrowersje od urodzenia. Pierwszą z nich było to, że dziecko, które ma niespełna rok, co prawda nie umie chodzić, ale potrafi mówić pełnymi zdaniami. Później nie bawiłem się samochodzikami, tylko materiałami i ubraniami - mówi w rozmowie dla Styl.pl jeden z najbardziej rozpoznawalnych stylistów modowych w Polsce.

W 2013 wydał książkę "O elegancji i obciachu Polek i Polaków". Zatem jaki jest polski obciach i polska elegancja? Jak wygląda relacja mody i trendów z lumpeksami?

Między innymi na te pytania, przy okazji nagrań programu "Kreacje z odzysku" emitowanego na kanale Polsat Café, rozmawiamy z Tomaszem Jacykowem.

Reklama

Zobacz cały wywiad:

"Kreacje z odzysku" to program, w którym dowiemy się jak w second-handach znaleźć ubrania w dobrej jakości, modne i pasujące do naszej figury. Kupowanie w lumpeksach poza oszczędnością ma też swoją drugą, pozytywną stronę - nie dokładamy się bowiem do zanieczyszczania środowiska.

Dzięki rezygnacji z kompulsywnego kupowania nie dokładamy się do napędzania machiny konsumpcjonizmu i w efekcie stajemy się częścią ruchu slow fashion, czyli świadomego podejścia do ubrań i kupowania.

Premiera odcinków "Kreacje z odzysku" w każdą sobotę o godz. 11.00 w Polsat Café.

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje