Reklama

Reklama

Niebywała metamorfoza 76-latki. Oto co wyczynia na siłowni!

Historia 76-letniej Joan MacDonald wzbudziła wielkie emocje na całym świecie. Niezwykła sprawność i energia seniorki jest inspiracją dla tysięcy ludzi z całego świata. Kobieta przeszła niebywałą metamorfozę i mimo podeszłego wieku, czuje się jak 20-latka.

Pochodząca z Kanady Joan MacDonald jeszcze kilka lat temu cierpiała na wiele schorzeń. Między innymi zdiagnozowano u niej nadciśnienie, wysoki poziom cholesterolu, odczuwała też uciążliwy ból kończyn. Problemy zdrowotne seniorki były dla niej sygnałem alarmowym i wystarczającą motywacją do tego, żeby coś zmienić w swoim życiu. Kobieta postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i tak oto dziś jest nie do poznania.

Pierwsze, co Kanadyjska postanowiła wdrożyć, to zdrowa, bazująca na dużej ilości warzyw i owoców dieta. Potem zaczęła swoją przygodę z aktywnością fizyczną, a na widoczne efekty jej starań nie trzeba było długo czekać. Joan już w pierwszym miesiącu zrzuciła 4,5 kg, a po kilku kolejnych mogła zrezygnować z połowy zażywanych na nadciśnienie leków. Co więcej, poziom cholesterolu w jej organizmie się obniżył. Od 2016 roku, kiedy MacDonald zaczęła skarżyć się na otyłość i problemy zdrowotne, minęło kilka lat - dziś waży 30 kg mniej! Metamorfoza seniorki zadziwiła internautów w sieci i sprawiła, że kobieta stała się najlepszym przykładem na to, że nigdy nie jest za późno na zmiany.

Reklama

Czytaj więcej: Ta seniorka wygląda jak trenerka fitness!

Wysportowana 76-latka podbija sieć

Seniorka prowadzi swój profil na Instagramie i ma spore grono fanów - obserwuje ją już 1,6 miliona osób z całego świata. Na swoim profilu kobieta dzieli się różnymi poradami na temat zdrowego odżywiania, treningów oraz zdjęciami, na których prezentuje swoją niebywałą formę i motywuje innych do działania.

Zobacz też: Lesley Maxwell ma 64 lata i ciało bogini. Mylą ją z wnuczką

Niesamowite jest to, że w tak krótkim czasie osoba, która dotąd nie była aktywna fizycznie, z 80-tką na karku zrobiła formę życia. Joan MacDonald nie boi się podnosić ciężarów na siłowni - potrafi poderwać sztangę o wadzę niemal 80 kg. Sama przyznaje, że czuje się wyśmienicie - jak nigdy przedtem, a decyzja o podjęciu zdrowego stylu życia była jedną z najlepszych w jej życiu.

Zobacz także: Na emeryturze pokochała treningi i internet

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: seniorka | metamorfoza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy