Reklama

Reklama

Street fashion

Street fashion to nurt w modzie, który uosabia zupełnie odmienny sposób ubierania się i różne style. Najważniejsze są indywidualizm i oryginalność oraz fantazja w komponowaniu.

Swoją wyjątkowość podkreślaj przez dobór niepowtarzalnych dodatków i pomysłowe łączenie fasonów. Polska doczekała się swoich Fashion Street w Warszawie i w Kielcach, gdzie prezentowane są własnoręcznie robione torebki, kolorowe pierścienie czy pasiaste bluzy.

Ten styl najbardziej charakteryzuje słowo "różnorodność". Nurt reprezentuje każdy, kto wychodzi "na ulicę" i narzuca na siebie dowolny strój. Jednakże ważne jest to, by komponować go świadomie. W internecie znajdziesz wiele blogów na temat street fashion.

Moda uliczna przeciwstawia się obowiązującym trendom, preferując osobiste dodatki (najlepiej zrobione własnoręcznie). Street fashion dzięki swojemu bogactwu pomysłów często wyprzedza światowe trendy. Wiele osób twierdzi, że to nie tylko moda, lecz także wyrażenie swojej osobowości przez ubranie. Tylko że można tak powiedzieć o każdym stylu i stylizacji. Różnica jest taka, że osoby, które interesują się street fashion, często same tworzą swoje ubrania i naprawdę noszą je na co dzień.

Reklama

Jest to styl dyskusyjny. Skoro tak wiele osób nie umie zadbać o swój styl, to jak mogą tworzyć "dobrą" modę. Moda uliczna ma być inspirująca dla innych, chodzi o zachętę do działania i dobrą zabawę.

Jeśli to twój styl, to obowiązkowo powinnaś wyróżniać się w tłumie - wielością dodatków, nietuzinkowymi połączeniami stylów, tkanin i barw. Jest to styl dla ciebie, jeżeli lubisz być w centrum zainteresowania, zwracać na siebie uwagę.

Fragment książki Izabeli Jabłonowskiej "Ubierz się w uśmiech. Stylowo i modnie"

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy