Reklama

Reklama

Joanna Klimas w TRIO

28 stycznia 2010 roku na warszawskim Muranowie, w niezwykłych wnętrzach zespołu TRIO Apartamenty odbyło się kolejne, piąte już spotkanie z cyklu TRIO Inspiracje. Wydarzeniem wieczoru był premierowy pokaz długo oczekiwanej kolekcji na sezon jesień-zima 2010/2011 autorstwa Joanny Klimas.

Zaprezentowana w TRIO kolekcja różni się od tego, co Joanna Klimas, jedna z czołowych polskich projektantek mody, dotychczas proponowała. Motywami przewodnimi jej pierwszej po przerwie, regularnej kolekcji ubrań jesienno-zimowych na sezon 2010/2011 są polskie motywy ludowe i folklorystyczne. Podczas spotkania w TRIO zaprezentowana także została wyjątkowa, autorska kolekcja butów projektantki, która - jak sama podkreśla - chce pozostać twórczynią wyraźnie polską i pragnie, by sygnowane jej nazwiskiem rzeczy były charakterystyczne i oryginalne.

Reklama

- Zależy mi na tym, by tak jak kiedyś pozostać projektantką wyraźnie polską, by pokazywać rzeczy charakterystyczne i oryginalne. Chciałabym bardzo, żeby moje projekty przyczyniły się, choć w niewielkim stopniu, do zachowania tego, co tak cenne - tradycji i rzemiosła. Nie wiem, czy wątek ten będę kontynuować w kolejnych kolekcjach, ale w tej chwili czuję, że muszę i chcę to zrobić. Myślę, że moda może przyczynić się do zachowania naszego dziedzictwa - jest przecież idealnym (i oczywiście modnym) nośnikiem, który może posłużyć do jej pokazania - tłumaczy projektantka.

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy