Reklama

Reklama

Powrót klasyki

Długi w typie trencza lub oversize w formie pudełka - to najmodniejsze fasony płaszczy! Mają jednak poważną konkurencję: kurtkę bomberkę.

Kurtka bomberka

Dla kogo? Dla dziewczyny o chłopięcej sylwetce, ale także dla szczupłej "klepsydry" i "gruszki". Jeśli masz bardzo duży biust, odpuść sobie ten fason.

Z czym nosić? Z wąskim dołem: spódnicą mini, ołówkową midi, z rurkami i dopasowanymi cygaretkami. Krótka bomberka pasuje do rozkloszowanej midi i szpilek.

Zwróć uwagę na: materiał. Powinien być wyjątkowy. Może mieć wyraźną fakturę (np. żakard), połysk albo ciekawy print. Dotyczy to zarówno bomberki wieczorowej, jak i tej na co dzień.

Reklama

Trencz i spółka

Dla kogo? Taliowany płaszcz będzie odpowiedni dla kobiecych sylwetek ("gruszka" i "klepsydra") tylko wtedy, gdy ma rozkloszowany dół. Długie, proste i bardzo luźne modele są dobre dla wysokich "kolumn".

Z czym nosić? Ze wszystkim! Niskim i korpulentnym paniom polecamy trencz nie dłuższy niż za kolana plus buty na obcasach.

Zwróc uwagę na: fason. Modne są trencze i luźne taliowane płaszcze, które sięgają minimum za kolana.

Pudełkowy oversize

Dla kogo? Dla "jabłka", "kolumny", "rożka", czyli sylwetek o szczupłych nogach. Niskie, mocno zbudowane kobiety mogą w tym fasonie wyglądać masywnie.

Z czym nosić? Z rurkami lub wąską spódnicą. Niektóre modele mają zwężany dół - nie należy ich zakładać na rozkloszowaną spódnicę. Niewysokim paniom polecamy buty na obcasie.

Zwróć uwagę na: rozmiar i materiał - im sztywniejszy, tym lepiej się układa. Płaszcz absolutnie nie może być za duży ani sięgać dalej niż do łydek.


Show
Dowiedz się więcej na temat: płaszcz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama