Reklama

Reklama

Test: Jabra Elite Active 65t: Stylowy gadżet w kobiecym uchu… i torebce

Malutkie, czerwone pudełeczko, które zmieści się nawet w damskiej kopertówce - to w nim możesz chować i ładować bezprzewodowe słuchawki Jabra Elite Active 65t.

Słuchawki Jabra Elite Active 65t prezentują się niezwykle efektownie, pozwalają na swobodne rozmowy telefoniczne, słuchanie muzyki i mają kilka opcji, które są niezwykle przydatne w życiu codziennym.

Założenie słuchawek wymaga pewnej wprawy, gdyż trzeba je włożyć do ucha z mikrofonem skierowanym w dół, a następnie lekko przekręcić w stronę brody. W zestawie znajdują się trzy pary silikonowych gumek EarGel, więc każdy powinien poradzić sobie z odpowiednim dopasowaniem słuchawek do ucha.

Dobrze się trzymają ucha. Są odporne na pył i wilgoć, zgodnie z normą IP56, dlatego też świetnie sprawdzają się podczas treningu, a producent daje dwuletnią gwarancję na uszkodzenia od wilgoci.

Reklama

Bardzo łatwe jest sterowanie, służy do tego przycisk na prawej słuchawce. Przytrzymanie go na pięć sekund włącza/wyłącza zestaw. Krótkie, jednokrotne naciśniecie działa jak przycisk start/stop, natomiast szybkie dwukrotne naciśnięcie włącza lub wyłącza funkcję HearThrough, czyli wycisza dostęp do dźwięku otoczenia. Ta funkcja świetnie się sprawdza np. w sklepie i  pozwala na krótką rozmowę bez wyłączania muzyki i wyjmowania słuchawek z ucha.

W pokrowcu znajduje się gniazdo microUSB oraz dioda sygnalizującą stan naładowania wbudowanego akumulatora. Bateria w słuchawkach wystarczy na pięć godzin, a pokrowiec, służący jako powerbank, naładuje słuchawki na dodatkowe 10 godzin. Samo ładowanie pokrowca trwa dwie godziny.

Dostępna jest także aplikacja, którą służy do sterowania słuchawkami - Jabra Sound+ w języku angielskim. Z jej poziomu możemy zmienić charakterystykę dźwięku w zależności od naszych preferencji. W aplikację wgrane są dźwięki takie jak ćwierkające ptaki czy szum oceanu, które pozwalają się nam odprężyć (możliwe to jest, gdy nie słuchamy muzyki i wyłączymy opcję HearThrough).

W aplikacji dostępna jest też funkcja namierzana słuchawek, ale pokazuje jedynie rejon, w którym słuchawka się znajduje, nie jest to zbyt szczegółowe, więc raczej mało przydatne.

W redakcji testowałyśmy model w kolorze czerwonym, który w okresie świątecznym idealnie pasuje do mojego koloru paznokci ;) Na rynku są też dostępne w kolorze czarnym i granatowym.

Zestaw Jabra Elie Active 65t, jak na słuchawki bezprzewodowe, daje naprawdę dobrej jakości dźwięk.


Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy