Reklama

Atrament w stylizacji, czyli wiosenne paznokcie w nowej odsłonie

Pastelowe kolory, florystyczne wzory, barwny french manicure — to trendy, które widzimy najczęściej, myśląc o wiosennych paznokciach. Dla tych, którzy chcieliby by wyrwać się sztampie ciekawym pomysłem mogą być ink nails, czyli atramentowe paznokcie w nowej odsłonie.

Ink nails, czyli atramentowe paznokcie

Lubisz mieć nietypowe paznokcie? Wiosna 2024 przyniosła ze sobą trend, który może okazać się strzałem w dziesiątkę. Choć niektórzy nazywają je "inky", czyli "atramentowymi" paznokciami to z klasycznym wzorem kryjącym się pod tą nazwą porcelanowe paznokcie niewiele mają wspólnego. 

Zacznijmy jednak od klasyki, czyli typowych ink nails, które doskonale się sprawdzą jako wiosenne paznokcie, dla tych którzy nie lubią monotonii. "Atramentowy" trend sprzed lat polegał na zdobieniu paznokci plamami lakierów innego koloru, które miały przypominać rozlany tusz. Atramentowe paznokcie występują w różnych kolorach, dlatego można połączyć ten trend z pastelami, które niemal każdej wiosny uchodzą za właściwe barwy do celebrowania nowej pory roku.

Reklama

Zobacz również: Eleganckie paznokcie na Wielkanoc i nie tylko. To najbardziej uniwersalny kolor

Atramentowe wzory rodem z dynastii Ming

Zupełnie nową odsłoną "atramentowych" paznokci są stylizacje, które czerpią inspirację z chińskiej porcelany. W tym przypadku na pomalowanej na biało płytce umieszczane są wzory rodem z waz dynastii Ming. W tej stylizacji słowo "inky" bardziej odnosi się do najpopularniejszego koloru atramentu — ciemnego niebieskiego i sposobu wykonania zdobienia, które ma imitować sposób używania pióra czy pędzla przed dawnych mistrzów kaligrafii i zdobnictwa. 

"Inky" nails w ich porcelanowej odsłonie to ciekawy manicure na wiosnę 2024. Szczególnie że nie musimy się przecież ograniczać do chińskiej porcelany — można wszak poszukać inspiracji również wśród rodzimych wzorów z porcelanowych precjozów.

Ink nails w gwiezdnej odsłonie

Kolejnym sposobem na wykorzystanie dawnego trendu, ale w nowej, świeżej odsłonie, jest nakładanie plam w kolorach, które mają imitować przestrzeń kosmiczną i galaktyki. Następnie stylistki na takiej bazie rysują pojedyncze gwiazdy czy całe konstelacje. Inky nails w tej odsłonie zyskują całkiem nowy wymiar i stanowią ciekawą propozycję na wiosenne paznokcie.

Zobacz również: "Wszystkie babki chcą pastele". Manikiurzystka radzi, jak sprawić, by takie paznokcie nie były nudne

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy