Reklama

Miłość w sztuce

Kawiarnie zamknięte, restauracje zamknięte, hotele zamknięte. Czymże są jednak sanitarne ograniczenia, w obliczu prawdziwej miłości? Pewien młody chłopak właśnie oświadczył się swojej wybrance w muzeum. Również zamkniętym.

Decyzją rządu kina, teatry i muzea pozostaną zamknięte co najmniej do końca roku. Nie znaczy to jednak, że pracownicy tych placówek siedzą z założonymi rękami. Wręcz przeciwnie - w większości instytucji trwają prace nad wydarzeniami, które odbywają się online lub zostały zaplanowane na czas, gdy ich funkcjonowanie wróci do względnej normalności. Dzwonią też telefony. Czasem w bardzo nietypowej sprawie.

Dla przykładu, w środowy poranek do krakowskiego Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK zadzwonił młody chłopak. Nie chodziło jednak o planowane wystawy, czy przewidywany termin ponownego otwarcia. Chodziło o oświadczyny w muzeum.

Reklama

Szymon - bo tak ma na imię bohater tej historii - nie bez przyczyny chciał oświadczyć się właśnie w MOCAK-u. Jak wytłumaczył muzealnikom, to tutaj umówił się ze swoją wybranką na pierwszą randkę.

Pracownicy MOCAKU nie tylko zgodzili się udostępnić przestrzeń, ale i zaangażowali się w przygotowania.

"Razem z Szymonem zaczęliśmy opracowywać plan działania... Co zrobić, żeby wybranka nie zaczęła niczego podejrzewać?  Muzeum zamknięte, Szymon umawia się z Karoliną pod pozorem specjalnej wizyty w MOCAK-u. Na wystawie Kolekcji aranżujemy postument, tak, żeby nie odróżniał się od pozostałych na ekspozycji. Pod szklanym kloszem umieszczamy pierścionek.  Wszystko to, oczywiście, w pełnej tajemnicy przed światem i wybranką. Podczas zwiedzania wystawy Szymon wyciąga pierścionek z gabloty i zadaje TO PYTANIE" - relacjonują pracownicy muzeum na facebookowym profilu placówki.

Jak na piękną historię miłosną przystało, tak i ta ma happy end: Karolina powiedziała "tak".

Pod facebookowym postem natychmiast posypały się gratulacje: "Tak trzeba żyć! Tak trzeba kochać!", "Miłość w sztuce' live performance", "Nie potrafię się powstrzymać, ten pierścionek jest przepiękny! Gratuluję!" - pisali internauci.

Przyszłym nowożeńcom gratulujemy i życzymy dużo szczęścia! Wszystkich innych zaś, zachęcamy do wizyt w placówkach kultury (gdy będą już otwarte). Kto wie, może i na was czeka tam miłość. 

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy