Reklama

Reklama

Tak brat księżnej Diany obchodzi rocznicę jej śmierci. Nadal jest w żałobie

Księżna Diana zmarła w 1997 roku w wyniku obrażeń, których doznała w czasie wypadku samochodowego w Paryżu. Chociaż od tragicznego wydarzenia minęły już 24 lata, pamięć o Dianie Spencer jest ciągle żywa. Podtrzymują ją jej fani oraz rodzina. Brat Diany, Charles Spencer, co roku wspomina „królową ludzkich serc”.

Poruszające wydarzenia sprzed lat: tak wyglądała śmierć księżnej Diany

Księżna Diana Spencer zginęła 31 sierpnia 1997 roku w wypadku samochodowym. Wraz z ówczesnym  partnerem Dodim Al-Fayedem przebywała wówczas we Francji. Samochód, uciekał przed paparazzi, którzy za wszelką cenę chcieli zdobyć korzystne ujęcia Diany Spencer.

W tunelu Alma rozpędzony samochód uderzył o filar. Zarówno kierowca pary,  jak i Dodi Al-Fayed zginęli na miejscu. Księżna Diana została  przewieziona do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarła z powodu rozległych obrażeń wewnętrznych. Podobno Diana Spencer zaraz po wypadku była  przytomna i prosiła, by zostawić ją w samochodzie. Najprawdopodobniej zdawała sobie sprawę ze śmierci partnera, u boku którego odnalazła  spokój.

Reklama

Ze śmiercią Księżnej Diany nie mogły pogodzić się tłumy fanów

Niespodziewana śmierć "królowej ludzkich serc" wywołała ogromne poruszenie. Starszy syn Diany i Karola, książę William miał wówczas 15 lat,  z kolei młodszy Harry jedynie 12. Dzieci bardzo kochały matkę i były z nią związane.

Po śmierci Diany w Wielkiej Brytanii ogłoszono żałobę narodową. "Królową ludzkich serc" żegnały tłumy. Pogrzeb Diany odbył się 6 września 1997 roku. Księżna została pochowana na wyspie Althorp, która znajduje się w posiadaniu jej rodziny. To miejsce pamięci Diany dostępne dla turystów.

Rodzina i fani nadal opłakują księżną Dianę

Fani Diany do dziś pamiętają o tragicznych wydarzeniach sprzed 24 lat. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, 31 sierpnia na jej cześć udekorowali bramę Pałacu Kensington bukietami kwiatów i czarno-białymi zdjęciami. 

Pamięć o Dianie podtrzymuje również jej bart. Charles Spencer obchodzi kolejne rocznice, publikując w social mediach zdjęcia nawiązujące do życia i śmierci księżnej. W 24. rocznicę śmierci siostry udostępnił wzruszającą fotografię - zdjęcie flagi zawieszonej na rodzinnym domu Diany - Althorp House. Co ważne, flaga opuszczona została jedynie do połowy masztu na znak wciąż trwającej żałoby. Ten wyraz szacunku poruszył wiele osób, które w komentarzach okazały współczucie i wsparcie dla całej rodziny Spencerów.

***
Przeczytaj również: 

Beata K. usłyszała zarzut! Nie zostawiają na niej suchej nitki

"Król szczurów" zwiastuje nieszczęścia. Tym razem znaleziono go w Rosji

Zzieleniałe są toksyczne. Zwróć uwagę na kolor ziemniaków

Zobacz również: 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje