Reklama

Reklama

Biżuteryjki dla WOŚP

250 mam-artystek dołączyło do grupy "Biżuteryjki dla WOŚP".

Matki to najbardziej zapracowana i najlepiej zorganizowana formacja na świecie!  Jej uczestniczki oprócz pracy zawodowej oraz pracy w domu znalazły jeszcze czas i siły, by charytatywnie wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Rekordzistką jest warszawska mama 6 dzieci! W sumie "Biżuteryjki dla WOŚP" liczy 500 artystek zgromadzonych na forach dyskusyjnych i Facebooku.

W tym roku Biżuteryjki przekazują dla WOŚP aż 50 przedmiotów, które można licytować na oficjalnej stronie akcji: http://aukcje.wosp.org.pl/

Reklama

Supernova: Gorset i torebka

Satynowy, czarny gorset powstał w zaprzyjaźnionej pracowni sukien ślubnych, zaś następnie ozdobiony został imponującą aplikacją z sutaszu. Na gorsecie lśni łącznie około 400 kryształków Swarovskiego, a każdy z nich został starannie obszyty jedwabistymi, kolorowymi tasiemkami sutaszu, w ponad 200 pracowniach artystycznych. Łącznie, stworzenie gorsetu trwało 440 godzin. Gorset dostał nazwę "Supernova", gdyż znakomicie odzwierciedla eksplozję kolorów i magię blasku zaklętych w sutaszowych łezkach. Spódnica, która jest w komplecie z gorsetem, została przekazana przez pracownię mody "Fanfaronada". Gorset promuje aktorka Maria Niklińska: Całym sercem wspieram corocznie akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gdy dziewczyny przedstawiły mi projekt i opowiedziały o swojej grupie, bez wahania zgodziłam się im pomóc. Zawsze powtarzam, że każda pomoc potrzebującym jest nieoceniona, a tutaj mamy fantastyczną inicjatywę niezależnych artystek, których zaangażowanie i praca dwustukrotnie zwiększyły wartość tego gorsetu. Trzymam kciuki za licytację tego pięknego przedmiotu!

Torebka - kopertówka została wykonana i przekazana przez Zuzię Górską, zaś zdobienia wykonały sutaszystki z całej Polski. Podobnie, jak w przypadku gorsetu, każda artystka wykonała wybrany element, a następnie jedna osoba naszyła całość na zamszową torebkę. Licytację torebki wspiera Miss Polonia 2011, prowadząca program "Projektanci na start", Marcelina Zawadzka: "Uwielbiam pomagać i zawsze całą sobą angażuje się w projekty, które mogą uratować życie i zdrowie człowieka. Niezwykłe dla mnie jest to, że powstała ogromna grupa kilkuset dziewczyn, które charytatywnie tworzą tak piękne rzeczy i zespołową pracą wykonują niepowtarzalną biżuterię. Jeśli mój udział przyczyni się do pozyskania większej kwoty na WOŚP z licytacji torebki, będę niezmiernie szczęśliwa".

Wędraś

Podróżujący naszyjnik o pieszczotliwej nazwie "Wędraś" doczekał się w tym roku aż trzech odsłon: "Tiamat", "Atlas Chmur" i "Ślubny".

W naszyjnik "Tiamat" podróżniczą duszę tchnęła największa polska podróżniczka i pisarka, redaktorka programu "Świat według Blondynki" - Beata Pawlikowska: "Uwielbiam takie pomysły! A Wędraś jest jak każdy z nas, bo przecież każdy człowiek codziennie odbywa swoją najważniejszą podróż - podróż przez życie, zbierając w różnych miejscach i od różnych osób drobiazgi, które składają się na jego rzeczywistość. Ten Wędraś jest dla mnie symbolem odwagi - żeby wyruszać w drogę, ciekawości - żeby uczyć się nowych rzeczy i otwartości - żeby się zmieniać. Mam nadzieję, że ten Szczęśliwy Wędraś trafi do równie szczęśliwego człowieka. I szykujcie się na więcej, bo obiecałam, że przywiozę z podróży specjalny kamień, z którego powstanie nowy Wędraś w następnej edycji WOŚP".  

Olśniewającego blasku i delikatności Wędrasiowi "Atlas chmur" dodała Miss Polonia 2010, Rozalia Mancewicz: "Naszyjnik Wędraś to cudowna opowieść, która od razu mnie oczarowała. Bez wahania postanowiłam wesprzeć dziewczyny, a tym samym akcję WOŚP. W delikatności zdobień i misternych wzorach na naszyjniku widać ogromną pracę artystek i aż trudno uwierzyć, że tak piękna rzecz powstała bez projektu. Ogromnie cenię pracę zespołową, więc trzymam kciuki, aby na licytacji przedmioty od dziewczyn - Biżuteryjek - błyszczały i aby ich praca przyniosła potrzebującym jak największe wsparcie.

Kolie beadingowe

Stardust (Gwiezdny pył), to kolia z 69 błyszczących elementów, wyplecionych przez zdolne ręce polskich beaderek. Centrum każdego elementu stanowią bogato szlifowane koraliki, perły oraz kryształki Swarovskiego, które w finezyjny sposób zostały otoczone drobniejszymi koralikami. Postawiono na delikatną tonację beżową, śmietanową, kości słoniowej, srebra oraz złota.   "Gwiezdny pył" obsypał szyję aktorki Teatru Współczesnego - Katarzyny Dąbrowskiej: Naszyjnik olśniewa. Czuć w nim fantastyczną energię wszystkich twórczyń. Każdy najmniejszy element to osobny rozdział i styl nadany mu przez artystkę, a całość tworzy piękne dzieło. Świetnie dobrana nazwa, bo rzeczywiście ten naszyjnik błyszczy, niczym rozgwieżdżone sierpniowe niebo. Z radością wspieram akcję WOŚP i jestem pewna, że naszyjnik przyniesie szczęście zwycięzcy licytacji i beneficjentom Orkiestry.

 

Naszyjnik Rho Ophiuchi to naszyjnik w odcieniach szmaragdu i kobaltu, wykonany przez 37 utalentowanych kobiet, które włożyły w wykonanie projektu swoje serca i umiejętności. Dzięki temu, setki pojedynczych koralików przybrały kształty idealnie plecionych węży, tworzonych misternie technikami peyote oraz szydełkową. Rho to litera alfabetu greckiego, która oznacza najmniejszy budulec, z którego składa się wszechświat, cząstki elementarne - drobiny materii, które zebrane razem tworzą coś niesamowitego. Ophiuchi to łacińska nazwa Gwiazdozbioru Wężownika. Egzotyczna wężowa kolia i dodatki oplotły wokalistkę, finalistkę "The Voice of Poland", Beatę Dobosz: "Po raz pierwszy biorę udział w akcji WOŚP. Jednak jeśli moja praca może wesprzeć tych, którzy nie mają już sił na walkę o siebie, to jestem zaszczycona, że mogę pomóc. Akcja dziewczyn, to imponujących rozmiarów przedsięwzięcie. Urzekło mnie to, że kilkaset dziewczyn jest w stanie skrzyknąć się i zespołowo stworzyć tak piękne przedmioty i cieszę się, że stałam się ich częścią".

Łącznie na licytację podczas finału WOŚP, Biżuteryjki stworzyły 50 niepowtarzalnych przedmiotów: naszyjniki, bransoletki i torebki. 

LinkReklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje