Reklama

Reklama

Chcesz kupić samochód? Dowiedz się, na co zwracać uwagę

Kobiety kupują oczami. Kiedy wybieramy nową torebkę czy buty, sprawa jest dość prosta. Jednak w przypadku zakupu samochodu wybór nie jest już tak oczywisty. Design, stylistyka, bezpieczeństwo… Na co jeszcze zwracamy uwagę kupując wymarzony samochód?

Kobiety dobierają kolor samochodu do odcienia szminki? Niezupełnie. Oczywiście kolor ma znaczenie, ale ważne jest także bezpieczeństwo i funkcjonalność

Pierwsze, co przykuwa naszą uwagę, to design: opływowe kształty, zgrabna sylwetka, układ świateł czy stylowa deska rozdzielcza. Oczywiście porównujemy także techniczne parametry różnych modeli, jednak najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Projektanci robią wszystko, aby zachwycić potencjalnych klientów. Opływowe boczne lusterka z wbudowanym kierunkowskazem (w dodatku elektrycznie składane), reflektory przeciwmgielne czy światła do jazdy dziennej z diodami LED  - to rozwiązania praktyczne i gustowne. Bo, niezależnie od rozmiarów, samochód musi się dobrze prezentować.

Reklama

Samochód powinien "pasować" do właścicielki. Utarło się, że kobiety lubią małe, kompaktowe wozy, bo łatwiej się prowadzą i można nimi zaparkować praktycznie wszędzie. Część pań na pewno podziela ten pogląd, ale jeśli sama wolisz jeździć przestronnym SUV-em albo samochodem sportowym, nie rezygnuj z tego pomysłu tylko dlatego, że nie jest on wystarczająco "kobiecy". Pamiętaj, że stylistyka i wielkość samochodu zależy od indywidualnych upodobań i preferencji. Nie od obiegowych opinii.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Kobiety dobierają kolor samochodu do odcienia szminki? Niezupełnie. Oczywiście kolor ma znaczenie, ale ważne jest także bezpieczeństwo i funkcjonalność. Pod tym względem kobiety są bardzo wymagające -  im więcej poduszek powietrznych, tym lepiej. Przydadzą się również systemy wspomagające kierowcę (ABS czy ESP, który utrzymuje samochód na drodze i pomaga uniknąć poślizgu). Coraz częściej pojawiają się elektrycznie sterowane okna z zabezpieczeniem przeciążeniowym. Umożliwia to zamykanie i otwieranie ich za jednym naciśnięciem przycisku, a także zabezpiecza przed wypadkami i urazami. W kwestii bezpieczeństwa producenci idą coraz dalej. Najnowsze modele samochodów wyposażone są np. w innowacyjny system kamery cofania (RCD). W praktyce oznacza to, że elektrochromatyczne lusterko wsteczne daje nam możliwość bardziej precyzyjnego kontrolowania obszaru z tyłu samochodu np. podczas parkowania.

Praktyczny i komfortowy  

Kobiety cenią także praktyczne rozwiązania. Auto musi mieć możliwie dużo przydatnych schowków i półek na podręczne przedmioty (telefon, kosmetyczka czy buty na zmianę) oraz ustawny bagażnik, w którym powinny znaleźć się haczyki do przytroczenia siatek z zakupami.

W samochodzie spędzamy mnóstwo czasu, warto więc wziąć to pod uwagę, decydując się na wyposażenie. Takie rzeczy jak klimatyzacja czy system audio to już norma, jednak producenci na tym nie poprzestają. W zależności od modelu i standardu wyposażenia mamy do dyspozycji np. system automatycznego usuwania pary z przedniej szyby, podgrzewane lusterka, dodatkowy przycisk Start/Stop, który uruchamia silnik po jednym naciśnięciu czy czujnik deszczu, który monitoruje intensywność opadów i automatycznie dostosowuje do tej sytuacji częstotliwość pracy wycieraczek przedniej szyby. Dużym zainteresowaniem wśród kobiet cieszy się wielofunkcyjna kierownica, która pozwala sterować radiem i innymi urządzeniami bez odrywania od niej rąk. Wbrew pozorom to właśnie takie aspekty, bardziej niż kolor, działają na wyobraźnię kobiet.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje