Reklama

Reklama

Historia kobiety niezwykłej

Film o Grace Kelly - księżnej Monako

Kiedy w 1955 roku Grace Kelly pojawiła się w Cannes by promować film "Złodziej w hotelu" nie przypuszczała, że pobyt na Lazurowym Wybrzeżu zmieni jej życie na zawsze i rok później nie tylko przeprowadzi się do Europy, ale też zostanie księżną.

18 i 19 kwietnia przypada pięćdziesiąta ósma rocznica ślubu Grace i księcia Monako Rainiera Grimaldi. A już 16 maja na ekranach kin w całej Polsce będzie można zobaczyć film "Grace księżna Monako" inspirowany jej życiem. Światowa premiera filmu odbędzie się podczas Festiwalu Filmowego w Cannes.  

Dziś wiadomo już, że była to miłość od pierwszego wejrzenia, jednak niewiele brakowało, a nie doszłoby do spotkania aktorki z księciem. Długo trzeba było namawiać Grace na wycieczkę do siedziby rodziny Grimaldich. Z powodu awarii prądu w hotelu, w którym się zatrzymała, nie była w stanie odpowiednio przygotować się do wizyty. W pałacu pojawiła się więc w związanych w kitkę mokrych włosach i sukience w kwiaty, jedynej jaka nie wymagała prasowania, jednak nie bardzo nadającej się na tę okazję.

Reklama

Była przekonana, że książe nie będzie chciał rozmawiać z dziewczyną, która nie wygląda wystarczająco elegancko i nie jest nawet umalowana. Była w wielkim błędzie...

W kwietniu 1956 roku odbył się ślub Grace Kelly z księciem Rainierem, 18 kwietnia ceremonia cywilna w Sali Tronowej Pałacu Monako, a 19 ślub kościelny w Katedrze Świętego Mikołaja. Do dzisiaj wiele osób uważa, że żadna księżna ani aktorka nie miała na sobie piękniejszej sukni ślubnej niż Kelly. Koronkową kreację zaprojektowała dla niej znana wtedy projektantka Helen Rose. Mówi się , że suknia ślubna Kate Middleton była wzorowana na kreacji Grace.

Premiera filmu "Grace ksiżęna Monako" 16 maja 2014.

Reżyseria: Olivier Dahan. Obsada: Nicole Kidman,  Tim Roth i Frank Langella.


 

Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje