Reklama

Reklama

Od Chanel do Versace. Style w modzie

Najnowszy, bardzo starannie opracowany przewodnik po tym, kto jest kim w świecie projektantów mody.

Jest to najnowsza (przygotowana w 2011) panorama dorobku ponad 100 najbardziej wpływowych projektantów mody, od początków XX wieku po dzień dzisiejszy – ludzi, którzy kształtują trendy i styl, inspirując miliony entuzjastów na całym świecie. Wciągający, ciekawy tekst informuje o ich życiu, często trudnej drodze na szczyt, najciekawszych pomysłach i ewolucji stylu, a znakomite ilustracje prezentują najciekawsze kreacje każdego z twórców. Wszystko to razem daje pełny obraz cech charakterystycznych i kierunków rozwoju najbardziej wpływowych modowych marek świata.

Jaka jest książka?

Wiarygodna - opracowana przez renomowane brytyjskie wydawnictwo Thames & Hudson.

Reklama

Aktualnaobejmuje najbardziej aktualne trendy w haute couture, aż do 2011 r. włącznie.

Uniwersalna, obiektywna, obszerna – pozwala poznać wszystkie kierunki w modzie zachodniej od początku XX w.

Wyrazista – starannie dobrane zdjęcia najważniejszych kreacji doskonale wizualizują omawiane style.

Album, Historia mody i Podręcznik stylu w jednym.

Obszerny wstęp zapoznaje czytelnika z najważniejszymi wydarzeniami, jakie miały miejsce w świecie mody w XX i XXI wieku i pokazuje ich bohaterów. Potem – w porządku alfabetycznym - następuje prezentacja wszystkich największych marek świata. W opisie zawarte są: krótka historia powstania marki i jej rozwoju, droga kariery zawodowej projektanta, zdjęcia przedstawiające najbardziej charakterystyczne kreacje oraz opis najważniejszych kolekcji. Kolejny rozdział, przewodnik po próbkach tkanin, pozwala zapoznać się z charakterystycznymi, wartymi zapamiętania wzorami i motywami używanymi przez czterdziestu kluczowych projektantów.

Autorzy:

Marnie Fogg – autorka książki - jest ekspertką  w dziedzinie mody i konsultantką o ogromnym doświadczeniu w branży. Autorka bestsellerów "Boutique: A 60s Cultural Phenomenon", "Print in Fashion: Design and Development in Fashion Textiles" oraz "Couture Interiors: Living with Fashion".

Jonathan Saunders - autor przedmowy do książki - jest wybitnym szkockim projektantem młodego pokolenia i jednym z najbardziej ekscytujących zjawisk w modzie współczesnej. W 2007 roku został wyróżniony tytułem Designer of the Year przez magazyn „Elle”.

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: książka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy