Reklama

Reklama

Symphosphere: Nowy projekt Leszka Możdżera

Leszek Możdżer, Tia Fuller i Lars Danielsson ruszają w trasę z projektem Symphosphere. Jesienią usłyszymy ich w Warszawie, Lublinie, Katowicach, Szczecinie i Gdańsku. Artystom towarzyszyć będzie składająca się z młodych muzyków Santander Orchestra pod dyrekcją Marcina Sompolińskiego.

Leszek Możdżer należy od lat do grona najwybitniejszych pianistów jazzowych w Europie, ale pozostaje jednym z najciekawszych twórców, którzy nieustannie poszukują nowych artystycznych wyzwań, eksperymentując i eksplorując coraz to nowe muzyczne terytoria. Tym razem słynny pianista we współpracy z doskonale znanym ze wspólnych dokonań szwedzkim kontrabasistą Larsem Danielssonem postanowili połączyć siły i wraz z nominowaną do Grammy amerykańską saksofonistką Tią Fuller, perkusistą Wojciechem Bulińskim, gitarzystą Wojtkiem "Monterem" Orszewskim oraz złożoną z najzdolniejszych młodych instrumentalistów Santander Orchestra zapraszają do wyjątkowego muzycznego uniwersum.

"Symphosphere" to projekt łączący improwizacje jazzowe z bogatymi możliwościami orkiestry symfonicznej i elektronicznymi brzmieniami. Połączenie śmiałe i zaskakujące, a zarazem niezwykle oryginalne, bo odkrywające nowe dźwiękowe przestrzenie z całą paletą najróżniejszych kolorów i odcieni.

Reklama

Trasa koncertowa:

7 października 2019 - Warszawa, Teatr Wielki - Opera Narodowa

8 października 2019 - Lublin, Filharmonia Lubelska

9 października 2019 - Katowice, NOSPR

13 października 2019 - Szczecin, Filharmonia im. M. Karłowicza - bilety wyprzedane

15 października 2019 - Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

Informacje o biletach: www.mozdzer.com

Artyści

Leszek Możdżer jest jednym z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych. Światowej klasy, odważny eksplorator i oryginalny twórca, wyróżniający się własnym językiem muzycznym. Nagrywał płyty z najwybitniejszymi polskimi muzykami jazzowymi: Tomaszem Stańką, Januszem Muniakiem, Michałem Urbaniakiem, Adamem Pierończykiem, Henrykiem Miśkiewiczem, Anną Marią Jopek. Najpełniej odnajduje się w projektach solowych i autorskiego trio z Larsem Danielssonem i Zoharem Fresco.

Tia Fuller - amerykańska saksofonistka jazzowa, w 2019 roku nominowana do nagrody Grammy za najlepszy jazzowy album instrumentalny. Z powodzeniem odnajduje się w muzyce jazzowej, pop i R&B. Fuller była m.in. solistką zespołu Beyoncé. Razem z wokalistką występowała przed prezydentem Barackiem Obamą na specjalnym koncercie w Białym Domu. Współpracowała z takimi artystami jak Christian McBride, Nancy Wilson, Dianne Reeves, Aretha Franklin, Ralph Peterson czy Dave Holland.

Lars Danielsson - szwedzki kontrabasista jazzowy, jeden z najwybitniejszych w Europie. Gra również na gitarze basowej i wiolonczeli. Absolwent Konserwatorium Muzycznego w Göteborgu. Współpracował z takimi artystami jak Trilok Gurtu, Kenny Wheeler, Jon Christensen, Leszek Możdżer, Zohar Fresco, Jack DeJohnette, Bob Berg, Bill Evans czy Randy Brecker.

Wojciech Buliński - perkusista, absolwent Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Laureat wielu festiwali jazzowych i perkusyjnych w Polsce i za granicą m.in. Międzynarodowych Kursów Perkusyjnych (Żagań), Cross Drumming Festival (Warszawa), Jazz Juniors (Kraków), Krokus Jazz Festiwal (Jelenia Góra), International Gexto Jazz Contest i Tarnów Jazz Contest. Wspólpracował m.in. z Teatrem Polskim we Wrocławiu, Teatrem Muzycznym Capitol oraz takimi artystami jak: Edyta Górniak, Jamal, Kabaret Neo-nówka, Katarzyna Kowalska, Leszek Możdżer, Piotr Wojtasik, Stan Skibby, Leszek Cichoński, Mack Goldsbury, Francesco Angiuli, Mikromusic, L.U.C, Endy Yden, Pawbeats, Zawartko/Piasecki i wieloma innymi. Oprócz działalności koncertowej zajmuje się również pracą studyjną oraz działalnością pedagogiczną.

Wojtek "Monter" Orszewski - gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny. Absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Przez osiem lat współtworzył zespół Miloopa, z którym z powodzeniem wystąpił na takich festiwalach jak: Sziget Festival, United Islands, Be2gether Festival, Fete De La Musique Luxembourg, United Islands of Prague, Creamfields, JDM Festival, Open’er, Summer of Music, Szene Festival, Green Valley i Jazz Festival Sztokholm. Obecnie znany fanom jazzu jako gitarzysta formacji EABS. Komponuje również muzykę filmową i teatralną.

Marcin Sompoliński - absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie dyrygentury prof. Witolda Krzemieńskiego (1989). W latach 1997-2002 był dyrygentem Teatru Wielkiego w Poznaniu. Występował z wieloma orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą, m.in. w Beethovenhalle-Bonn, Festspielhaus w Salzburgu i Alte Oper we Frankfurcie. Dokonał licznych nagrań radiowych i telewizyjnych.

Santander Orchestra to projekt edukacyjny składający się z najbardziej utalentowanych muzyków z całej Polski. Oprócz szlifowania umiejętności muzycznych Santander Orchestra pozwala zdobyć wiedzę z zakresu public relations, social mediów, zarządzania finansami czy prawa autorskiego - zwykle pomijanych w programie uczelni muzycznych, a bardzo ważnych przy budowaniu kariery zawodowej.

Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy