Reklama

Reklama

Ida Nowakowska o wierze. Skomentowała decyzje osób, które nie ochrzciły dzieci

Ida Nowakowska rok temu została mamą. Odkąd przywitała na świecie syna, dzieli się swoimi przemyśleniami dotyczącymi macierzyństwa. Tancerka chętnie mówi także o wierze i Kościele katolickim. Tym razem postanowiła wypowiedzieć się na temat chrztu. Wyznała, co myśli o płaceniu księżom i kto nie powinien do tego sakramentu przystępować.

Ida Nowakowska jest szczęśliwą mamą

Ida Nowakowska i Jack Herndon w maju 2022 roku po raz pierwszy zostali rodzicami. Para przywitała na świecie syna Maksymiliana, a chłopiec od razu stał się ich oczkiem w głowie. Tancerka chętnie mówi o macierzyństwie, a na jej instagramowym profilu nie brakuje rodzinnych ujęć. 

Ida Nowakowska poza tym dumnie mówi o tym, że jest religijną osobą, a wiara w Boga jest dla niej niezwykle ważna. Tancerka w jednym z wywiadów wyznała, że musiała zmierzyć się z kryzysem wiary w 2014 roku po śmierci taty. Powróciła jednak do Kościoła i teraz pragnie wychowywać syna w duchu chrześcijaństwa.

Reklama

Ida Nowakowska o chrzcie

Tancerka nie kryje się z tym, że jest praktykującą katoliczką, dlatego też dziennikarze w wywiadach często poruszają temat wiary. W ostatnim czasie w rozmowie z "Pomponikiem" postanowiła powiedzieć, co myśli o chrzcie oraz o tym, że niektóre polskie gwiazdy nie zdecydowały się na taki krok. Tancerka wyznała, że kocha Kościół katolicki, dlatego też ochrzciła syna. Uroczystość odbyła się w sierpniu rok temu i jak przyznała, był to najpiękniejszy dzień w jej życiu. Skomentowała jednak decyzję innych osób, które nie są tak blisko z Kościołem i nie ochrzciły dzieci. 

Tancerka stwierdziła, że chrzest to nie tylko uroczystość i spotkanie z innymi, ale jest też ważnym przeżyciem i "wprowadzeniem dziecka w świat wiary". Poza tym odpowiedziała na pytanie dotyczące ofiary za chrzest. Ida Nowakowska stwierdziła, że nie płaci się za sakrament, a organizację uroczystości i nie widzi w tym nic złego.

Dodała również, że nikt nie weryfikuje wysokości ofiary i nie ocenia. Przyznała, że nigdy nie była w takiej sytuacji. Poza tym na informacje o cennikach znajdujących się w niektórych kościołach odparła, że nigdy takiego nie widziała.

***

Zobacz także:

Ida Nowakowska wprost o chrzczeniu dzieci. Mówi kto, "wręcz nie powinien" tego robić

Antek Królikowski "przyłapany" z nową ukochaną na mieście! Znajomi, chichotki... tak się bawi młody ojciec!

Greckie wakacje Anny Popek. "Krem z filtrem, okulary i kapelusz to zestaw obowiązkowy!"
Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Ida Nowakowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy