Reklama

Reklama

Iga Świątek: Na co chce przeznaczyć nagrodę?

Iga Świątek ma zaledwie 19 lat, a na swoim koncie ogromne zwycięstwo. Już od 4. roku życia grała w tenisa, a w pasji wspierali ją rodzice. 10 października pokonała w finale na korcie Rolanda Garros aAmerykankę, Sofię Kenin. Tym sposobem wygrała 1,6 mln euro brutto, czyli około 7 mln złotych.

W młodej tenisistce pokładało wiarę wiele osób, jednak nikt nie spodziewał się, że zdobędzie ona tak ogromny sukces w tak krótkim czasie. Oprócz dużej wygranej, sportsmenka musi zmierzyć się też z ogromną popularnością. Zwycięstwo Igi Świątek w finale turnieju na zawsze zapisało się w historii polskiego tenisa. Warto nadmienić, że jest ona pierwszą Polką, która zdobyła mistrzostwo wielkoszlemowe w grze pojedynczej.

Niedawno tenisistka zorganizowała spotkanie z fanami, które odbyło się online. Zmierzyła się ona z dużą ilością pytań, a jedno z nich dotyczyło wykorzystania pieniędzy z wygranej. Jej odpowiedź zaskoczyła. "Moim marzeniem jest kupno jachtu. Mogłabym wtedy pływać po polskich jeziorach’" - odpowiedziała Iga Świątek.

Reklama

Sportsmenka nie ukrywa, że wcześniej jej wynagrodzenie nie było zbyt wysokie. Wyznaje, że chciałaby zacząć spełniać swoje marzenia. Uważacie, że kupno jachtu to dobra decyzja?

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy