Reklama

Reklama

Namawiali ją, by... wybieliła swoją skórę

Nyakim Gatwech to modelka, która zrobiła karierę dzięki bardzo ciemnemu kolorowi skóry. Mimo że od dzieciństwa musiała zmagać się z prześladowaniami z powodu swego wyglądu, dziś zachęca ludzi, by uwierzyli w siebie i odważyli się być sobą.

24-latka pochodząca z Sudanu Południowego mieszka i pracuje w Stanach Zjednoczonych. Przez całe życie zmagała się z szykanami z powodu bardzo ciemnego koloru skóry. Wiele osób, nawet obcych, podchodziło do niej i sugerowało, że powinna się... wybielić. 

Nyakim Gatwech nic sobie z tego nie robi. Na większość podobnych zaczepek reaguje śmiechem. "Mój czekoladowy odcień jest elegancki. Reprezentuję sobą naród wojowników" - w ten sposób podpisała jedno ze swoich zdjęć na Instagramie.

Modelka stała się ważnym głosem w środowisku Afroamerykanów, głośno walczy o ich prawa i nie boi się mówić o problemach i prześladowaniach, z którymi wciąż się zmagają. Przez swoich fanów nazywana jest Królową Ciemności. "Czerń jest odwagą, pięknem, czerń jest złotem" - przekonuje. Podoba wam się jej oryginalna uroda?

Reklama

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy