Reklama

Reklama

Naturalny makijaż permanentny

​Aby zrobiony w gabinecie trwały makijaż był ozdobą, przed jego wykonaniem warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Oto porady Aleksandry Nowak, linergistki Biotek.

1. Makijaż permanentny musi być wykonywany w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, przez linergistkę (specjalistka od tego zabiegu), która odbyła odpowiednie szkolenia.

2. Ważnym elementem jest dobór barwników. Jest ich bardzo dużo, nie powinniśmy mieć więc problemów z dostosowaniem do naszego typu urody najlepszego koloru makijażu brwi, ust, czy kresek na powiekach.

3. Najlepsze efekty uzyskuje się, gdy nie zmieniamy radykalnie kształtu brwi czy ust. Dlatego przed zabiegiem domagajmy się, aby linergistka wykonała rysunek wstępny. Dzięki niemu (często jest bezpłatny), przekonamy się, jak będziemy wyglądać i możemy jeszcze zasugerować zmiany.

Reklama

4. Zabieg powinien rozpocząć się od nałożenia kremu znieczulającego na miejsce poddawane zabiegowi. Następnie rozpoczyna się najważniejsza część zabiegu, czyli wprowadzanie pigmentu.

Urządzenie powinno być wyposażone w wymienne moduły, które gwarantują zachowanie najwyższego poziomu higieny i bezpieczeństwa. Zabieg zazwyczaj trwa 1-1,5 godziny.

5. Bezpośrednio po zabiegu barwa pigmentu jest zazwyczaj dość intensywna (nawet delikatne kolory). Nie powinniśmy się tym przejmować, bo w ciągu kilku dni zblednie. Po zabiegu należy stosować odpowiednie kosmetyki.

Aleksandra Nowak, linergistka Biotek

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama