Reklama

Reklama

5 sposobów na piękne rzęsy

To dzięki pięknym, długim rzęsom spojrzenie nabiera uwodzicielskiego charakteru. Co zrobić, aby wyglądały naprawdę czarująco?

Mascara to jeden z najczęściej używanych kosmetyków, ale tuszowanie rzęs to nie jedyny sposób, aby dodać spojrzeniu blasku. Możesz wykorzystać metody mniej popularne, często nawet zapomniane, aby uzyskać spektakularny efekt.

Zalotka

Już sama nazwa wskazuje na to, co możemy dzięki niej uzyskać. Zalotka służy do podkręcania rzęs, aby nadać im "zalotny" charakter. Używały jej już nasze babcie, ale dzisiaj wiele pań ma opory przed przysunięciem blisko oka tego metalowo-gumowego mechanizmu. Zupełnie niepotrzebnie. Zalotka jest bezpieczna, a gumowe paski chronią rzęsy przed połamaniem. Wystarczy chwycić rzęsy zalotką, ścisnąć i przytrzymać przez chwilę. Uwaga: nie podkręcamy rzęs wytuszowanych.

Reklama

Trwała na rzęsy

Panie, które wolą uzyskać trwalszy efekt mogą pokusić się o... trwałą na rzęsy. Wykonuje się ją w zakładach kosmetycznych, a podkręcenie utrzymuje się około 8 tygodni. Koszt to około 50 zł. Zabieg jest doskonały dla pań, które mają, rzęsy długie, ale proste.

Sztuczne rzęsy

Dzięki nim możesz uzyskać naprawdę spektakularny efekt. Sztuczne rzęsy są sprzedawane w dwóch wariantach - na pasku i w kępkach. Można je kupić w zestawie z klejem i zmywaczem. Rzęsy na pasku są doskonałe na wieczór, wspaniale pasują odważnego, mocnego makijażu. Pasek należy przyciąć na długość górnej powieki, a następnie przykleić jak najbliżej naturalnych rzęs.

Jeżeli zależy ci na bardziej naturalnym wyglądzie, możesz użyć rzęs w kępkach. Przykleja się je pomiędzy naturalnymi rzęsami nad krawędzią górnej powieki. Posmarowaną klejem kępkę (kleju nie nakłada się na powiekę) należy przyłożyć w wybrane miejsce i odczekać 10 sekund. Sztuczne rzęsy w kępkach należy zacząć przyklejać od zewnętrznego kącika oczu - najlepiej naprzemiennie, aby zachować symetrię. Nie należy ich przycinać. Po przyklejeniu można wyrównać linię rzęs eye-linerem i użyć mascary.

Przed imprezą: Doklejanie rzęs wymaga pewnej wprawy, dlatego czynność warto wcześniej przećwiczyć. Dobrym pomysłem jest także zabranie ze sobą zestawu - na wypadek gdyby rzęsy zaczęły się odklejać.

Trwałe przedłużanie rzęs

Jeżeli zależy nam na jednorazowym efekcie, rzęsy w kępkach lub na pasku będą doskonałe. W gabinetach kosmetycznych możemy jednak przedłużyć rzęsy na dłuższy okres czasu. Sztuczne rzęsy są dobierane spośród czterech długości i przyklejane pojedynczo do rzęs naturalnych. Można dobierać nie tylko długości, ale też kolory i ozdoby (np. rzęsy z brokatem). Efekt utrzymuje się około 2 miesiące, a co 2 - 3 tygodnie wykonuje się uzupełnienie. Taka stylizacja jest dosyć kosztowna - zapłacimy około 500 zł za przedłużenie i ok. 90 za uzupełnienie.

Henna

Jeżeli codzienne tuszowanie rzęs jest dla ciebie utrapieniem, możesz zdecydować się na koloryzację henną. Kolor można dobrać indywidualnie, a efekt utrzymuje się przez około miesiąc. Henna jest doskonałym rozwiązaniem dla osób zabieganych, które nie mają zbyt wiele czasu na codzienny makijaż. Warto jednak pamiętać, że henna jedynie przyciemnia rzęsy - nie dodaje im objętości ani nie wydłuża (takie efekty możemy uzyskać za pomocą tuszu). Koszt w gabinecie kosmetycznym to od 10 do 30 zł.

IG

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy