Reklama

Reklama

Blond obsesja

Złociste i platynowe włosy są sexy! Tak, ale wymagają od nas najwięcej uwagi. Bo w domu trudno uzyskać świetlisty równomierny lub przeciwnie — mieniący się kilkoma barwami efekt. A farbowanie u fryzjera długo trwa. Co jeszcze powinnaś wiedzieć o blondzie, zanim rozjaśnisz włosy?

Kolor włosów, o którym marzy większość Polek? Jasny, chłodny blond. Efektowny i trudny do uzyskania. By mocno rozjaśnić włosy, trzeba poddać je dekoloryzacji, czyli zniszczyć naturalny pigment.

W efekcie tego zabiegu nabierają ciepłego, żółtego odcienia. Jak się go pozbyć? Najlepiej u fryzjera.

Specjalista wie, co zrobić, by ochłodzić tonację bez szkody dla włosów. Ale i tak będą potrzebne 2-3 wizyty. Warto też pamiętać, że nie każdej z nas w platynie jest do twarzy. Chłodny blond pasuje do kobiet z jasną, porcelanową skórą. Słowiański typ urody najlepiej zgrywa się ze złocistymi odcieniami włosów. Najtrudniej zestawić blond z ciemną, oliwkową karnacją, choć i to się fryzjerom udało. Tuż przy głowie zostawiają ciemniejszy "odrost", resztę włosów rozjaśniają nieznacznie i robią platynowe mikropasemka.

Reklama

Nie jesteś pewna, czy dobrze ci będzie w blondzie? Sprawdź to i najpierw rozjaśnij kosmyki wokół twarzy.

Prawda czy fałsz?

Większość Polek to naturalne jasne blondynki. Fałsz, tylko 9 procent kobiet w Polsce ma taki kolor włosów.

Blond odmładza. To prawda. Po pierwsze w dzieciństwie wiele z nas ma jaśniejsze włosy, bo mniej jest w nich naturalnego pigmentu, więc młodość kojarzy się z blondem. Po drugie dobrze dobrany jasny odcień rozświetla dojrzałą cerę.

Włosy blond są słabsze od ciemnych. Tak. Z natury cieńsze, pozbawione melaniny (naturalnego barwnika), są bardziej narażone na działanie szkodliwych czynników: słońca, ciepła, zanieczyszczeń.

Julia Pietrucha - gdy w popielatym blondzie pojawią się platynowe pasemka, jasna cera staje się świetlista.

Małgorzata Kożuchowska - słoneczny, pozornie jednolity kolor, bo włosy tuż przy głowie są ciut ciemniejsze. Efekt odmładzający.

Kamilla Baar - blond w ciepłym odcieniu złota pasuje do wyrazistej oprawy oczu i ciemniejszej karnacji.


Twój Styl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy