Reklama

Reklama

Chcesz mieć piękne i gładkie włosy? Pamiętaj o tych zasadach!

Większość kobiet marzy o zdrowych i estetycznie wyglądających włosach, ale przez drobne błędy często nieświadomie sobie szkodzimy. O tych zasadach warto pamiętać, aby móc cieszyć się pięknymi i gładkimi włosami.

Marzenie o gładkich i lśniących włosach można łatwo spełnić, choć nie każda z nas równie łatwo osiągnie ten cel. Często jednak popełniamy drobne błędy, które utrudniają nam drogę do estetycznej fryzury. Ważne jest, aby używać kosmetyków dobrej jakości i dbać o nawilżenie pasm. Co ciekawe, wcale nie musimy wydawać pieniędzy na drogie preparaty czy wizyty u fryzjera. 

Wystarczy zmienić swoje codzienne nawyki, a kondycja włosów powinna znacząco się poprawić. Na początek, dobrze jest ograniczyć prostowanie włosów lub kręcenie ich przy pomocy lokówki oraz innych urządzeń elektrycznych. 

Niewiele z nas wie, jak prawidłowo... myć włosy. To nie żart, bo to, jak postępujemy ze swoimi pasmami podczas kąpieli, ma znaczenie. Nie wolno traktować ich zbyt wysoką temperaturą. 

Reklama

Gorąca woda uniemożliwi domknięcie się łuskom włosów. Najlepiej jest myć włosy w umiarkowanej temperaturze. Często wydaje się nam, że aby kosmetyk zadziałał, zależy jak najmocniej wetrzeć go w pasma, a to błąd! 

Intensywne traktowanie włosów osłabia je i sprawia, że tracą one swoją sprężystość, przez co nie prezentują się one już tak estetycznie. 

Dobrze jest poświęcić czas na przygotowanie domowych kuracji dla włosów, jeżeli nie chcemy wydawać pieniędzy na drogie kosmetyki, a zależy nam na tym, aby ich skład był jak najbardziej naturalny. 

Niektórzy na piękne i gładkie włosy polecają maskę zrobioną z jajka i piwa, którą stosuje się na wilgotnych pasmach. Warto również wypróbować np. napar z zielonej herbaty, oliwy z oliwek i kilku kropel cytryny. 

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: włosy | pielęgnacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama