Reklama

Reklama

Delikatnie ze skórą wokół oczu

​Grubość skóry wokół oczu wynosi tylko 1 mm, a naskórka, który głównie podlega pielęgnacji, zaledwie 0,4 mm.

Właściwości tej towarzyszy także mała ilość gruczołów łojowych, co prowadzi do szybszego przesuszania się skóry, a co za tym idzie - powstawania zmarszczek mimicznych, tzw. kurzych łapek. Jak zatem dbać o te rejony twarzy? Po pierwsze - demakijaż Niezmyty fluid, cień do powiek czy tusz do rzęs mogą prowadzić do podrażnień skóry i często są przyczyną spuchniętych oczu o poranku. Jak temu zaradzić? l Zamiast pocierać oczy, lepiej przyłóż do powiek dwa płatki kosmetyczne nasączone preparatem do demakijażu i odczekaj kilka sekund, aż specyfik rozpuści makijaż.

Reklama

Tusz najlepiej usuwaj pionowymi ruchami z góry na dół, natomiast resztę makijażu - od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Gdy płatki są czyste, demakijaż jest kompletny. Po drugie - odpowiedni krem Preparaty przeznaczone do pielęgnacji twarzy, zawierające wysoko skoncentrowane składniki aktywne nie są odpowiednie do stosowania na delikatne okolice oczu. - Niezwykle ważne jest, aby faktycznie dobierać kosmetyki odpowiednie do rodzaju i potrzeb cery - wyjaśnia mgr kosmetologii Agnieszka Kulak z Apis Natural Cosmetics. Po 40. roku życia kremy mogą zawierać już składniki o intensywnym działaniu, takie jak ceramidy czy kwas hialuronowy o właściwościach wypełniających i napinających.

Po trzecie - tryb życia Na kondycję skóry wokół oczu, poza stosowaniem odpowiednich kosmetyków, mają wpływ również nasze codzienne przyzwyczajenia, a także środowisko. Dlatego bez względu na pogodę stosuj kremy z filtrem UV i staraj się spać przynajmniej 8 godzin na dobę. - Niezależnie od tego, czy mamy cerę tłustą, suchą, naczyniową czy mieszaną, najważniejsze jest używanie kremów nawilżających - dodaje Agnieszka Kulak. Odpowiednie nawilżenie skóry zdecydowanie spowalnia procesy starzenia. Ważne jest także, aby w przypadku cery młodej, nie stosować kosmetyków przeciwzmarszczkowych przeznaczonych do skóry starszej. Nie zapobiegnie to powstawaniu zmarszczek. Działanie będzie raczej odwrotne.

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje