Reklama

Reklama

Domowy pedicure

Domowe sposoby na gładkie pięty i piękne stopy

Zanim włożysz odkryte buty, koniecznie zrób porządny pedicure.

- Tak jak w przypadku skóry twarzy czy dłoni, skóra stóp również musi być regularnie nawilżana i odżywiana. Zaniedbana, łatwo rogowacieje (szczególnie na piętach), a czasem także pęka. Aby przywrócić jej ładny, zdrowy wygląd, niezbędny jest pedicure, który obejmuje pielęgnację zarówno skóry stóp jak paznokci - mówi Magdalena Janusz, manicurzystka ze Studia Papaya Pielęgnacja Dłoni i Paznokci ORLY.

Jeśli chcesz uzyskać wymarzony efekt, porównywalny do pedicure zrobionego w salonie, skorzystaj z porad poniżej.

1. Złuszczanie skóryWymocz stopy w wodzie z solą zmiękczającą. Ważne, aby kąpiel nie trwała dłużej niż 15 minut, bo zbyt długie moczenie stóp przyczynia się do przesuszenia i zbyt szybkiego rogowacenia naskórka. Następnie pozbądź się zrogowaciałego naskórka ze spodniej części stóp. Najskuteczniejsze są tarki z pumeksem w formie papieru ściernego. Nie ścieraj za jednym razem zbyt mocno naskórka, bo wtedy szybciej narasta.

2. Zadbaj o paznokciePod wpływem wody z solą paznokcie są miękkie i łatwiej je obciąć. Nie wycinaj ich głęboko w rogach, bo to może spowodować ich wrastanie. Następnie nałóż preparat zmiękczający skórki i odsuń je patyczkiem. Teraz możesz przystąpić do piłowania paznokci, najlepiej papierowym lub szklanym pilniczkiem. Piłuje się tylko dobrze wysuszone paznokcie, mokre po kilku dniach zaczną pękać i się rozwarstwiać.

3. Pomaluj paznokcieNajpierw nałóż bazę, która zapobiegnie powstawaniu przebarwień na płytkach paznokci. Zacznij malowanie od środka i kieruj ruchy pędzelkiem na boki. Nałóż na paznokcie dwie warstwy lakieru i muśnij nim krawędzie płytek - dzięki temu kosmetyk będzie się dłużej trzymał. Na koniec możesz pokryć paznokcie warstwą lakieru utrwalającego. Ten kosmetyk dodatkowo zwiększy ich połysk.

4. Raz w tygodniu zafunduj stopom domowe spaNajpierw zrób piling stóp. Użyj preparatu gruboziarnistego z dodatkiem olejku, np. arganowego. Po 5-minutowym masażu spłucz kosmetyk i nałóż odżywczy krem. Gdy skóra na piętach jest popękana, użyj kremu z mocznikiem. Jeśli robisz pedicure wieczorem, nałóż na stopy grubą warstwę kremu i bawełniane skarpetki - pozostaw je na całą noc.

Więcej w serwisie:

Reklama

Gładkie stopy bez tarki. Prosty krem za mniej niż złotówkę!

Skórka od banana wybieli zęby lepiej niż najdroższa pasta

Jak dbać o storczyki, aby kwitły przez wiele lat?


Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy