Reklama

Reklama

Elegancki manicure do pracy. Zapomnij o czerwieni

Rozmowa kwalifikacyjna, pierwszy dzień w pracy, spotkanie biznesowe, wyjazd służbowy... Zadbane dłonie i paznokcie są naszą wizytówką. Jaki kolor wybrać, aby czuć się komfortowo? W życiu zawodowym niewiele kobiet może pozwolić sobie na szaleństwo. Oto propozycje z Instagrama.

Krwista czerwień, głęboka malina, soczysta pomarańcza... Wiele kobiet ma słabość do tych kolorów. W salonach kosmetycznych to one najszybciej znikają z półek. Stylistki paznokci podkreślają, że w okresie wakacji panie chętnie wybierają właśnie te barwy i nie chcą eksperymentować. 

Reklama

Eksperymenty z pewnością nie są wskazane, jeżeli na co dzień pracujemy w firmie, która ma określony dress code lub uczestniczymy w spotkaniach biznesowych. Wówczas należałoby wziąć pod lupę stylizację naszych paznokci. Na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę?

Jaki kolor paznokci wybrać do pracy w biurze?

Okazuje się, że czerwone paznokcie skutecznie odciągają uwagę od bieżących spraw i rozpraszają uczestników spotkania. 

Nauczycielki, urzędniczki, osoby pracujące w banku również powinny kłaść nacisk na stonowane barwy. Tu od lat wiedzie prym cała gama nude

Cieliste kolory stosuje także księżna Kate, tego wymaga etykieta. 

Co jeszcze jest dopuszczalne? Delikatny róż... Jego pastelowe odcienie są bardzo kobiece. W połączeniu z minimalistyczną biżuterią stanowią zgrany duet.

Przy tych kolorach można pozwolić sobie na lekkie zdobienia. Krawędź płytki można delikatnie odciąć od reszty, ale i tu pani mecenas musiałaby zastanowić się dwa razy, czy wypada?

Zachowanie umiaru jest priorytetem. Oto inspiracje z Instagrama.

Zobacz także:

Wybierasz się na urlop? Oto najmodniejszy kolor lakieru na lato 2021

Co cię czeka? Poznaj swój horoskop

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje