Reklama

Reklama

Farbujesz włosy w domu? Zrób to delikatnie

Farbowanie włosów możesz przeprowadzić w salonie fryzjerskim, albo samodzielnie - w domu. Zanim jednak podejmiesz taką decyzję, lepiej zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Samodzielna zmiana koloru włosów to dziś żaden problem. Warto jednak wiedzieć, jaki preparat dobrać, by nie zniszczyć włosów.

Preparaty zmywalne 

Dzięki nim można zmienić odcień na krótki czas, po 6-8 myciach niemal znika. Nie widać więc odrostów. Preparaty te nie zawierają wody utlenionej i amoniaku. W ich składzie natomiast znajdują się substancje wygładzające i odżywiające. 

Farby delikatne

Farby roślinne typu henna, basma, rubina. Są delikatne, nie niszczą struktury włosa, oblepiają je i odżywiają pasma. Farby ziołowe półtrwałe i trwałe nie zawierają amoniaku ani wody utlenionej. Półtrwałe zmywają się zwykle po 6-8 myciach, pogłębiają jedynie naturalny odcień, nie kryją siwych włosów.

Reklama

Dobra rada

Jak farbować, by nie zabrudzić skóry? Przed koloryzacją posmaruj skórę tuż przy granicy włosów kremem lub olejkiem, ale nie włosy tuż przy skórze, bo nie przyjmą koloru!

Preparat usuniesz ze skóry za pomocą specjalnej chusteczki.

Świat & Ludzie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama