Reklama

Reklama

Henna: Właściwości, zastosowanie i wykorzystanie w kosmetyce

Henna znalazła zastosowanie w kosmetyce. Jest chętnie wykorzystywana do malowania brwi, rzęs oraz włosów. Popularne są także tatuaże z henny. Jakie właściwości ma henna?

Czym jest henna?

Henna to barwnik, który jest pozyskiwany z liści i pędów lawsonii bezbronnej, czyli krzewu występującego głównie w Indiach. Sproszkowana henna jest koloru zielonego lub brązowego.

Henna - zastosowanie

Przez to, że henna jest naturalnym barwnikiem często stanowi alternatywę dla farb do włosów. Ponadto sięgają po nią kobiety chcące przyciemnić brwi oraz rzęsy, by zaoszczędzić czas na codziennym podkreślaniu ich za pomocą kolorowych kosmetyków.

Henna jest także wykorzystywana do wykonywania zmywalnych tatuaży. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą wykonywać tatuaży na stałe lub chcą mieć namalowaną ozdobę tylko na okres wakacyjny. 

Tatuaże z henny są całkowicie zmywalne i utrzymują się na skórze mniej więcej dwa tygodnie.

Reklama

Henna - właściwości

Henna jest często wykorzystywana do koloryzacji włosów głównie przez to, że nie ich nie niszczy. Dzięki niej włosy nabierają blasku i wyglądają na zdrowsze. 

Uznaje się, że malowanie włosów henną może przyczynić się do zahamowania ich wypadania, zdecydowanie je wzmacnia i zabezpiecza przed uszkodzeniami. Ponadto henna może pomóc w walce z łupieżem.

Stosowanie henny na brwi, rzęsy oraz włosy sprawi, że staną się one nie tylko ciemniejsze, ale także odżywione. 

Warto jednak pamiętać, by przed aplikacją henny wykonać próbę uczuleniową.

Czytaj więcej:

Wypadanie włosów: Jakie są przyczyny złej kondycji włosów?

Nicole Kidman w najmodniejszej krótkiej fryzurze. Obcięła się na pixie cut?

Grzywka na bok: Komu pasuje?

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama