Reklama

Reklama

Idealna talia w zasięgu ręki

Regularnie masuj brzuch, a oponki znikną jak zaczarowane.

Chcesz zgubić nadprogramowe kilogramy z okolic talii, a przy tym wymodelować mięśnie i ujędrnić skórę tej partii ciała?

Poddaj się odchudzającemu masażowi brzucha! Ta intensywna (a czasem nawet trochę bolesna) terapia przyspiesza procesy trawienne, poprawia ukrwienie skóry brzucha oraz wspomaga rozbijanie komórek tłuszczowych z"oponki". Jest to znakomite rozwiązanie zarówno dla kobiet, które niedawno urodziły dziecko i chcą szybko wrócić do sylwetki sprzed ciąży, jak i dla wszystkich osób, które postanowiły wiosną wziąć się za siebie, żeby latem z dumą odsłonić ciało na plaży.

Reklama

Na co trzeba być przygotowanym?

Ostatni posiłek wolno zjeść nie później niż na godzinę przed zabiegiem. Należy też opróżnić pęcherz moczowy. Masaż wymaga zdjęcia górnej części garderoby (piersi nakrywamy ręcznikiem). Kładziemy się na plecach. Na początek masażysta nawilża skórę olejkiem lub preparatem wyszczuplającym. Zabieg rozpoczyna głaskaniem. W ten sposób rozgrzewa skórę, aby lepiej wchłaniała specyfik i zmniejsza napięcie mięśni. Kiedy ciało przyzwyczai się do dotyku i rozluźni, następuje intensywniejsze rozcieranie.

Likwiduje ono przykurcze mięśni i pobudza do pracy płytko położone naczynia krwionośne. Ten rodzaj nacisku działa też jak peeling. Pomaga usunąć zrogowaciałe komórki naskórka, spłyca widoczne zrosty skórne i blizny.Kolejny etap masażu to porządne ugniatanie, pobudzające pracę narządów wewnętrznych, modelujące mięśnie i  rozbijające komórki tłuszczowe. I na zakończenie zabiegu terapeuta oklepuje lekko mięśnie, aby je rozluźnić. Jedna taka sesja trwa około pół godziny i kosztuje 50-60 złotych. Aby uzyskać widoczne efekty wymodelowania, należy nastawić się na serię dziesięciu masaży.

Nieprofesjonalny, ale też pomocny

Zawodowca nie zastąpisz, jednak możesz przeprowadzić na sobie uproszczoną formę tego masażu. Najpierw wsmaruj balsam wyszczuplający. Wcieraj go okrężnymi ruchami, zgodnie ze wskazówkami zegara. Przez chwilę delikatnie gładź skórę, aby ją rozgrzać, po czym  przejdź do części zasadniczej, czyli do automasażu. Podszczypuj brzuch, łapiąc między palce kolejne fałdki. Przesuwaj dłońmi symetrycznie z obu stron. Na zabieg poświęć minimum pół godziny. Zakończ go głaskaniem skóry.

Agnieszka Pacuła

Twoje Imperium
Dowiedz się więcej na temat: masaże odchudzające

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy