Reklama

Reklama

Jak pozbyć się wąsika?

Nadmierne owłosienie to zmora wielu kobiet. Wiele pań marzy o gładkiej skórze. Jak to osiągnąć? Sposobów jest wiele, ale w czołówce są trzy metody.

Pojedyncze włoski, które pojawiają się nad ustami, usuniemy pęsetą. Jeżeli jest ich więcej i szybko odrastają, ta metoda nie będzie skuteczna. Na co wówczas się zdecydować?

Plastry z woskiem cieszą się powodzeniem wśród pań. Zabieg można wykonać w kilka minut u kosmetyczki lub w domu. Wszystko zależy od umiejętności i wrażliwości na ból. O czym należy pamiętać? Oczyszczenie skóry jest podstawą. Odtłuszczamy ją w miejscu, które będziemy depilować. Poza tym liczy się sposób przyklejenia i kierunek odklejenia plastra. Jeżeli nie mamy wiedzy i wprawy, lepiej zostawić to profesjonalistom. W przeciwnym razie możemy niepotrzebnie naciągnąć skórę. 

W ostatnim czasie wiele pań decyduje się na depilację laserową. Zabieg powtarzamy około pięciu razy, aby pozbyć się niewłaściwego owłosienia na kilka lat. Należy pamiętać o przeciwwskazaniach. Skóra nie może być opalona. Zabieg przeprowadzamy jesienią i zimą. Ważne jest, aby przed zabiegiem nie pić naparów z dziurawca i nagietka. Łuszczyca, cukrzyca lub bielactwo znajdują się na liście przeciwwskazań.

Reklama

Pozostaje krem do depilacji. Sprawdzi się u kobiet o jasnej karnacji, pod warunkiem, że nie będą miały uczulenia na substancje zawarte w preparacie. Należy pamiętać, że w kilka minut krem rozpuszcza budulec włosa. 

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje