Reklama

Reklama

Jak prawidłowo suszyć włosy?

Suszenie włosów przyczynia się do naruszenia ich kondycji. Włosy tracą blask i zdrowy wygląd. Użycie suszarki jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem w momencie, gdy mamy zbyt mało czasu do wyjścia z domu. Jak więc suszyć włosy, by ich nie niszczyć?

Czy suszarka niszczy włosy?

Używanie suszarki może niszczyć włosy. Dzieje się tak, gdy korzystamy z ciepłego lub gorącego nawiewu. Warto zauważyć, że podczas mycia włosów pod ciepłą wodą dochodzi do rozchylenia łusek włosów i pochłaniania przez nie wilgoci.

W momencie suszenia ich za pomocą ciepłego nawiewu dochodzi do odparowania wody, a co za tym idzie utraty nawilżenia. Takie suszenie ma negatywny wpływ na kondycje oraz wygląd włosów. 

Jak bezpiecznie suszyć włosy?

Pierwszą kwestią jest trzymanie suszarki w odpowiedniej odległości od włosów. Powinno to być przynajmniej 20 centymetrów.

Włosy należy suszyć zimnym nawiewem. Ponadto istotne jest suszenie włosów w jednym kierunku. Najlepiej kierować nawiew od nasady w kierunku końcówek włosów.

Reklama

Do zniszczenia włosów może również doprowadzić zbyt długie suszenie jednego pasma. Należy również pamiętać o stosowaniu produktów termoochronnych, które będą zabezpieczać włosy przed wystąpieniem uszkodzeń spowodowanych wysoką temperaturą. 

Dodatkowo należy pamiętać o korzystaniu z delikatnego strumienia powietrza, które nie uszkodzi włosów w przeciwieństwie do tego silnego. Suszenie włosów za pomocą zimnego nawiewu poprawia ich wygląd i dodaje blasku. Włosy zdecydowanie wyglądają na zdrowsze. Zimny nawiew wygładza ich strukturę. 


Czytaj więcej:

Ewa Chodakowska dzieli się przepisem na maseczkę nawilżającą włosy

Co zrobić, żeby farba z włosów nie schodziła?

Płukanka z pokrzywy na włosy: Jak ją przygotować? Na co pomaga?

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy