Reklama

Reklama

Modne usta

Skończyła się era jaskrawych szminek w odcieniach fuksji. Teraz usta malujemy ciemnymi i matowymi pomadkami, ale czerwień zawsze jest na czasie.

Aby kusić pięknym uśmiechem, usta powinny być gładkie. Spierzchnięty naskórek można usunąć, delikatnie masując wargi miękką szczoteczką do zębów. Po takim zabiegu warto je posmarować miodem albo balsamem do ust na bazie wosku pszczelego. Można też delikatnie wymasować wargi ręcznikiem frotte albo zastosować gotowy peeling do ust ze złuszczającymi skórę mikrogranulkami.

W dobrym odcieniu


Każdy kolor ma wiele odcieni. Dopasuj szminkę do karnacji i koloru oczu. Jeśli Twoja skóra jest lekko brązowa i masz niebieskie oczy, wybieraj tonacje jasne albo pomarańczowe. Jeśli jesteś brunetką o brązowych oczach, A świetnie będziesz wyglądać w odcieniach beżowo-różowych.

Reklama

Rudym pasują szminki w tonacjach łososiowych. Pamiętaj też, że usta malowane odpowiednią pomadką potrafią odwrócić uwagę od np. żółtych czy nierównych zębów. Ciepłe odcienie szminek nadają zębom żółtawy odcień, natomiast przy zimnej wydają się one śnieżnobiałe.

Trwały rysunek

Aby pomadka lepiej się trzymała, rozprowadź na ustach odrobinę podkładu. Twardym pędzelkiem nabieraj pomadkę i obrysowuj bardzo dokładnie zarys warg. W tym sezonie nadal modne są duże usta. Jeśli masz wąskie, możesz wyjechać nieco pomadką poza ich granicę.

Za szerokie usta "skrócisz", stosując szminkę tylko na środek warg. Nakładanie pomadki zacznij od środka górnej wargi. Przyłóż teraz do ust chusteczkę higieniczną i odciśnij na niej nadmiar pomadki. Pomaluj raz jeszcze. Dzięki temu usta będą bardziej naturalne, a szminka dłużej pozostanie na swoim miejscu. Podobny efekt uzyskasz, gdy przyłożysz do ust kostki lodu.

Rady modelek


Staraj się nowy kolor przetestować bezpośrednio na ustach, w świetle dziennym. Jeśli sprawdzałaś trzy szminki jedna po drugiej, zrób przerwę, bo pod wpływem tarcia wargi zmieniają kolor. Nie chcesz zostawiać na szklance odcisku ust? Zanim zaczniesz z niej pić, delikatnie obliż szkło.

Szminka
Puder nylonowy sprawia, że pomadka jest matowa. Zawartość silikonów przedłuża czas utrzymywania się pigmentów. Żywice syntetyczne czynią szminkę transparentną (przezroczystą). Pomadki kremowe zawierają sporo pielęgnujących olejów.

Kredka
Mają bardzo podobny skład do pomadek. Zawierają nieco więcej wosków, dzięki czemu są twardsze i nie łamią się podczas stosowania. Są dostępne w wielu odcieniach i wersjach. Ich ogromną zaletą jest trwałość - utrzymują kolor znacznie dłużej niż szminki.

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy