Reklama

Reklama

Nowa broń na zmarszczki

Odmładzające kremy do twarzy zawierają tak skuteczne substancje, że mogą opóźnić starzenie się skóry o kilka lat!

Komórki macierzyste, peptydy, Proxylane - te tajemnicze nazwy to substancje odmładzające stworzone przez chemików i biologów. Przenikają one w głąb skóry, naprawiają zniszczenia i pomagają jej szybciej się zregenerować. Dzięki temu cera odzyskuje prawidłowe napięcie i jędrność. Patenty na odmładzacze naukowcy opracowali z pomocą inżynierii tkankowej i stworzeniu modelu ludzkiej skóry. To pomogło im lepiej poznać jej budowę i mechanizmy przyspieszające starzenie. Poznaj ich najnowsze odkrycia.

Odtworzone komórki

W naszej skórze komórki macierzyste dają początek komórkom podstawowym, a te dzielą się, tworząc tysiące nowych, które zapewniają jej mocną strukturę. Niestety komórek macierzystych w skórze jest niewiele, a z wiekiem ich ilość spada. Stworzono więc ich odpowiedniki roślinne. Tnie się liście i łodygi, by w miejscu "gojenia" pojawiły się komórki macierzyste. Namnaża się je w laboratorium, potem zamyka w liposomach, mikroskopijnej wielkości kuleczkach tłuszczowych, które transportują je w głąb skóry. Komórki macierzyste znajdziesz w kremach, np. Stem Lift, Dermiki czy In Vitro, Bielendy lub Capture XL, Diora. Przeznaczone są dla cery dojrzałej.

Reklama

Peptydy niczym botoks

Te naturalne białka pobudzają wytwarzanie kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za gładkość i jędrność skóry. Dają one komórkom sygnał, by nie pozwalały twarzy zbyt intensywnie się kurczyć, bo to powoduje pogłębianie się zmarszczek. Dlatego ich działanie bywa porównywalne do botoksu. Peptydy pozyskiwane z soi czy jedwabiu lub też syntetyczne, opracowane przez kosmetologów, są podobne do tych, które zawiera skóra. Mają je w składzie kremy, np. Hydracid Fill-In, SVR czy Regenerist, Olay. Stosuje się je po 35. roku życia.

Odmładzacze modelujące

Syrtuiny (białka) przedłużają życie komórek skóry. Z czasem ich aktywność spada i słabną one. Cera jest zmęczona, traci napięcie. Substancje pobudzające syrtuiny zawierają kremy, np. Anew Ultimate Day, Avon. W okresie menopauzy spada ilość protein w skórze i zmniejsza się jej gęstość, wtedy pomoże krem z proteinami i Pro-Xylane. Składniki te znajdziesz w kremie dla dojrzałych kobiet, np. Neovadiol Gf, Vichy.

Dorota Szadkowska

Świat kobiety 3/2010

Świat kobiety

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy