Reklama

Reklama

Nowości w pielęgnacji dłoni

Dbajmy o nie, aby nie zdradzały naszego wieku.

Odnowa dzięki złuszczaniu

Peeling usuwa martwy naskórek i wygładza dłonie. Jeśli połączymy go z masażem, poprawimy ukrwienie skóry. To ważne, bo szybciej krążąca krew lepiej odżywia jej komórki. Gotowy peeling do dłoni możemy kupić w drogerii, ale łatwo też przygotujemy go w domu.

Wystarczy garść grubej soli lub cukru połączyć z oliwą w takich proporcjach, aby powstała gęsta papka. Miksturą masujemy ręce przez 2-3 minuty. Następnie dokładnie spłukujemy je letnią wodą. Po takim zabiegu skóra jest miękka i dobrze nawilżona. Peeling należy stosować przynajmniej raz w tygodniu.

Reklama

Parafinowe odmładzanie

Okład z ciepłej parafiny przywróci jędrność zwiotczałej skórze. Parafinę kosmetyczną kupimy w aptece. Sporą grudkę rozpuszczamy w kąpieli wodnej i odstawiamy, aby przestygła. Gdy pojawi się na niej kożuszek, to znaczy, że możemy zanurzyć dłonie. Przed zabiegiem wykonajmy peeling, np. z soli i oliwy.

Ręce trzymamy w ciepłej parafinie ok. pięć minut. Następnie je wyjmujemy i nakładamy foliowe rękawiczki, a na nie bawełniane lub wełniane. Po 30 minutach usuwamy parafinę i smarujemy dłonie kremem nawilżającym.

Odżywcze maseczki

Wygląd zniszczonych pracami domowymi i starzejących się dłoni poprawiają domowe maseczki. Regenerująco działa okład z rozgotowanego siemienia lnianego i ciepłego mleka. Plamki i przebarwienia rozjaśnia maska z mąki owsianej, wymieszanej z sokiem z cytryny i miodem. Szorstką skórę wygładza maseczka z surowego żółtka, tłustego twarożku i kilku kropli olejku różanego.

Rada
Odmładzająco i nawilżająco na dłonie działa maseczka z ugotowanego ziemniaka, rozgniecionego i wymieszanego z ciepłym mlekiem.

Codzienna pielęgnacja

Aby dłonie były piękne i zadbane, pamiętajmy o smarowaniu ich kremem po każdym myciu. Nie zanurzajmy rąk ani w gorącej, ani w zbyt zimnej wodzie i zawsze dokładnie je osuszajmy. Nie narażajmy też skóry na działanie drażniących środków do zmywania czy prania. Wysuszająco działa na nią także kurz. Dlatego sprzątajmy w rękawiczkach. Przed ich nałożeniem posmarujmy dłonie grubo kremem.


Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama