Reklama

Reklama

Odpocznij wreszcie

Najlepsza inwestycja w urodę? Wypoczynek!

Gdy u Kamili (37) zaczęły się kłopoty z zasypianiem i byle co budziło jej irytację i złość, postanowiła sprawdzić u lekarza, czy nie dopadła ją nerwica. - Pani nie potrafi odpoczywać - usłyszała. I niestety nie ona jedyna. W pogoni za uszczęśliwianiem innych, zapominamy zupełnie o sobie. Tymczasem odpoczynek jest niezbędny do prawidłowego działania.

Dziel obowiązki z innymi

Szukaj wsparcia u bliskich, poproś ich o pomoc, to doda ci potrzebnej energii i sił. Poczujesz się lepiej, gdy dowiesz się, że możesz liczyć na innych, a twoja praca zostanie bardziej doceniona, gdy inni podzielą jej trud.

Rób przerwy w pracy

Co 2 godziny rób 10-minutowe przerwy. W zrelaksowaniu się pomogą ci głębokie oddechy przeponą. Na ogół oddychamy zbyt płytko, powierzchownie. Kilka, kilkanaście głębokich oddechów codziennie dotlenia organizm, reguluje metabolizm, odżywia komórki. Dobrym ćwiczeniem jest także... ziewanie.

Celebruj posiłki

Znajdź co najmniej 30-45 minut na zjedzenie ciepłego posiłku w środku dnia (nie jedz w pośpiechu ani przed monitorem). Chodzi nie tylko o Twoje zdrowie, ale też i to, żeby zrobić sobie odświeżającą przerwę w pracy. Postaraj się czas lunchu wykorzystać tak, jak lubisz. Albo jedząc w samotności i spokoju, albo w towarzystwie wesołych znajomych. Pamiętaj, aby w tym czasie nie rozmawiać o pracy. Poruszajcie lepiej zabawne tematy.

Posłuchaj swojego ciała

W czasie weekendów wsłuchaj się w potrzeby swojego ciała i pozwól mu robić to, na co ma ochotę. Jeżeli korci cię, żeby całą sobotę przespać - zrób to. Nie myśl, że jest jeden wzór wypoczynku idealnego. Niektórzy wolą wolny czas spędzać aktywnie, inni (zwłaszcza jeśli mają stresującą pracę) biernie.

Śmiej się i tańcz

Znajduj powody do radości, oglądaj komedie, słuchaj żartów, miej do siebie dystans i przede wszystkim nie traktuj wszystkiego zbyt serio. Zatańcz z mężem lub dzieckiem. Nie musisz od razu zapisywać się na kurs tańca. Chodzi tylko o to, żebyś nauczyła się okazywać pozytywne emocje.

Odpuść sobie

Nic się nie stanie, jak czegoś nie zrobisz, bądź dla siebie dobra i łaskawa. Uwierz, że nie musisz być perfekcyjna, nie wszystko musi być zrobione idealnie. Wystarczy, gdy jest zrobione dobrze. Nie kontroluj wszystkiego i wszystkich, a przede wszystkim nie martw się na zapas.

Pozwalaj sobie być zmęczoną

Masz do tego absolutne prawo. Sprawy do załatwienia zawieszaj, niech poczekają, powiedz sobie jak Scarlett O'Hara - "pomyślę o tym jutro". Najważniejsza jesteś bowiem ty. Jeżeli nie nauczysz się dbać o siebie, wkrótce możesz zupełnie stracić siły.

Rozpieszczaj się

Podaruj sobie codziennie 15 - 30 minut na co najmniej jedną z tych czynności: kąpiel, masaż, słuchanie muzyki. Bądź dla siebie dobra i wyrozumiała.

Na żywo
Dowiedz się więcej na temat: piekno | relaks | odpoczynek | uroda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje