Reklama

Reklama

Paznokcie do regeneracji

Nie muszą być pomalowane, aby robić wrażenie. Ale powinny być zadbane i mieć naturalny połysk. Codziennie dbaj więc o ich kondycję.

Wzmocnią je kąpiele i odżywki

Jeżeli łamią się, rozdwajają i są kruche.

- Raz w tygodniu stosuj kurację ze skrzypem polnym. Pół szklanki oliwy i 2 łyżki skrzypu (zawiera wzmacniający krzem) ogrzewaj przez 15 minut (nie gotuj). Ostudź i przecedź. W naparze mocz paznokcie przez 15 minut.

- Zażółcone zanurz na 10 minut w roztworze sody (łyżeczka na pół szklanki) i przecieraj kilka razy dziennie cytryną.

- Aby zmiękczyć skórki, mocz palce w ciepłej wodzie lub smaruj paznokcie preparatem zmiękczającym. Do kąpieli dodaj też trochę ciekłej parafiny lub oleju roślinnego.

Reklama

- Rozpuść żelatynę w gorącej wodzie, ostudź, a potem zanurz w niej palce na ok. 15 minut. Stosuj raz w tygodniu.

- Codziennie wmasowuj odżywkę z wapniem lub witaminami A i E albo zmieszaj je pół na pół z olejkiem rycynowym. Stosuj taką kurację przez 2-3 miesiące.

Nabłyszczanie zamiast lakierowania


Chroń płytki, wygładzaj i poleruj.

- Popękane, słabe płytki wzmocni tzw. manicure japoński. Polega na wcieraniu specjalnej pasty, pudru zabezpieczającego i wygładzaniu polerkami (według instrukcji dołączonej do gotowego zestawu kosmetyków - od ok. 60 zł). Zabieg rób co 2-3 tygodnie.

- Raz w miesiącu używaj kilkustronnej polerki lub tzw. bloku. Zacznij od ostrej strony, kończ najłagodniejszą.

- Gdy paznokcie mają bruzdy, maluj je bezbarwną wzmacniającą bazą, która wypełni zagłębienia.

- Matowe i żółtawe pokrywaj mleczną odżywką, aby odwrócić uwagę od przebarwień.

Wykorzystaj różne akcesoria

Pielęgnują i ułatwiają nakładanie emalii. 

- Pilniczki - ważna jest ich ziarnistość (80-100, 100-180, 240-500). Te z najwyższą działają delikatnie, a z najniższą tak jak papier ścierny. Papierowe są do każdych paznokci; metalowe - do mocnych i twardych; szklane - łagodne. Cena od 2 zł.

- Polerki - wygładzają, nabłyszczają, wydłużają trwałość lakieru. Mają formę pilnika, tzw. kostki i szczotki z uchwytem. Cena 4 -14 zł.

- Frezarki - wykorzystywane do lakieru żelowego i akrylowego. Nadają kształt, usuwają skórki. Wykonane ze stopu metali i tzw. obsypek diamentowo-szafirowych. Końcówki mogą być w formie szpicy, walca, cylindra lub stożka. Cena 150-600 zł.

Przydatne mogą być też: obcinacze do paznokci (od 10 zł), cążki do skórek (od 20 zł), waciki bezpyłowe do usuwania emalii (14 zł/500 szt.), klipsy do ściągania lakieru hybrydowego i akrylowego (5 zł/10 szt), lampa UV/ LED do utrwalania hybrydy (29-300 zł), klamry do sztucznych paznokci (5 zł/10 szt.).

***

#POMAGAMINTERIA

Pięć rodzin, pięć dni i piętnaście wymagających treningów. Obóz Muay Thai, którego pierwsza edycja odbyła się w zeszłym roku, jest szansą dla młodzieży w spektrum autyzmu na poznanie smaku zdrowej rywalizacji, wygranej, a czasem także porażki. Jak mówią organizatorzy: "To, że nasi podopieczni nie utrzymują kontaktu wzrokowego z rozmówcą, nie znaczy, że nie mają nic do powiedzenia. Sport uczy nas szacunku do siebie i każdego rywala. Jeśli tego nie zrozumiesz, oddalasz się od mety". Organizacja tegorocznej edycji wciąż stoi pod znakiem zapytania, jednak dzięki ludziom dobrej woli szanse na wyjazd z każdym dniem rosną. I ty możesz pomóc! Sprawdź szczegóły! 


Zobacz również:


Na żywo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama