Reklama

Reklama

Piękna w słoneczny dzień

Skóra „muśnięta” słońcem wygląda tak apetycznie! Ale uważaj, wiosenne promieniowanie bywa zdradliwe. Właściwą ochronę i dobry wygląd zapewnią ci odpowiedni krem i podkład.

Dla cery jasnej, delikatnej

Są sposoby, aby twoja alabastrowa skóra czuła się komfortowo i wyglądała naprawdę ładnie. Bardzo jasna karnacja, wrażliwa i skłonna do podrażnień, zawsze na słońce reaguje zaczerwienieniem, wymaga więc wysokiej ochrony. Dobrym pomysłem jest stosowanie na dzień kremu z apteki (z filtrami) lub nawilżającego czy też półtłustego w formie lekkiej emulsji (przy cerze bardzo suchej).

Bez względu na to czy taki krem ma filtr UV, czy nie, warto stosować osobny preparat z wysokim filtrem (SPF 30). Pamiętaj, że filtry się nie sumują, jeśli jeden krem ma SPF 10, a drugi np. SPF 25, twoja cera jest chroniona tym wyższym i tylko nim, a nie dwoma dodanymi do siebie.

Reklama

To, że musisz uważać na słońce, nie oznacza, że nie możesz być lekko opalona i apetycznie wyglądać. Możesz! Stosuj koloryzujące kremy (w wersji dla cery wrażliwej), wypróbuj też kremy BB. Dobre produkty tego typu powinny mieć filtr UV.

Cera naczyniowa: Chroń ją szczególnie

Dobry krem pielęgnujący oraz maskujący fluid to sprzymierzeńcy twojej skóry. Gdy świeci słońce, nawet na krótkim spacerze twoja twarz jest bombardowana szkodliwymi promieniami UV. Osłaniaj ją i wzmacniaj, aby nie dopuścić do powstania nowych "pajączków". Stosuj kremy z witaminami C, K, PP, z kasztanowcem, miłorzębem i arniką. Zmniejszają one kruchość naczynek, a arnika dodatkowo redukuje zaczerwienienia.

Zadbaj, by miały lżejszą niż zimą konsystencję i filtry UV (co najmniej 20 SPF). Niech skóra oddycha, ale i będzie chroniona! Wybierz lekki, ale kryjący podkład, który nie blokuje porów skóry, z filtrami UV. Dzięki niemu "pajączki" będą mniej widoczne. Dodatkowo uchroni też skórę przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych.

Większe, pojedyncze popękane naczynka zamaskuj korektorem w kolorze zielonym (kryje zaczerwienienia). Na koniec muśnij twarz transparentnym pudrem.

Cera dojrzała: Zatrzymaj fotostarzenie

Nie pozwól słońcu skraść twojego młodego wyglądu! Odżywczy krem anti-age, z filtrami - to konieczność. Jeśli jednak twój ulubiony krem nie zawiera filtrów, nie musisz z niego rezygnować. Nałóż dodatkową warstwę kremu ochronnego. W kremie na dzień szukaj ceramidów, lipidów, kwasu hialuronowego. Skóra im starsza, tym szybciej się odnawia, zadbaj więc o jej właściwe odżywienie.

Strefą, gdzie wcześnie ujawniają się zmarszczki, jest skóra wokół oczu. Najlepszą ochronę stanowią okulary przeciwsłoneczne i lekki krem przeciwzmarszczkowy. Nie rezygnuj z podkładu. Wybieraj ten w płynie, bo rozprowadzony cienką warstwą wygląda naturalnie. Wygładza cerę, wyrównuje jej koloryt.

Na Żywo 21/2014


Na żywo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy