Reklama

Reklama

Rozsądne opalanie

Zadbaj, aby promienie UV nie zaszkodziły twojej urodzie. Używaj specjalnych kosmetyków.

Usta i cera bez skazy

Jeśli na co dzień nie używasz szminki ani błyszczyka, koniecznie sięgnij po te kosmetyki. Promienie UV niekorzystnie wpływają na delikatny naskórek warg. Pod wpływem słońca na twarzy mogą pojawić się przebarwienia, dlatego lepiej chronić skórę za pomocą specjalnych kremów. Także cera trądzikowa wymaga wyjątkowej ochrony - słońce może nasilać powstawanie wyprysków na skórze.

Na plażę i po opalaniu

Nie wychodź na słońce bez posmarowania się kremem z filtrem. Mogą być one chemiczne (pochłaniają promienie UV i zamieniają je na ciepło) i mineralne (odbijają i rozpraszają promienie). Krem nakładaj grubą warstwą 30 min przed wyjściem na plażę. Potem co 2-3 godziny powtarzaj aplikację. Jeśli mimo wszystko promienie UVB wywołają zaczerwienienia skóry, zastosuj kosmetyki chłodzące i łagodzące.

Reklama

Włosy pod ochronnym parasolem

Wysokie temperatury oraz promieniowanie UV sprawiają, że włosy mogą stać się wysuszone, łamliwe, tracić połysk. Można temu zaradzić. Najlepiej myć włosy szamponem, który nawilży i odżywi pasma. Potem kolej na regenerującą odżywkę, a raz w tygodniu na maskę. Przed wyjściem na słońce warto spryskać włosy kosmetykiem z filtrami UV.

Świat & Ludzie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy