Reklama

Reklama

Stopy na pokaz

Zaledwie raz w tygodniu poświęć im 30 minut, a będą zadbane, zdrowe i... modne.

Pięty gładkie jak aksamit

Jeśli nie usuwasz regularnie zrogowaciałego naskórka z pięt, może on pękać. To powoduje ból, a stopy nie wyglądają dobrze w sandałach. Najpierw wymocz stopy w wodzie z ziołową solą, po czym usuń martwy naskórek zwykłą tarką do pięt lub specjalnym elektrycznym pilnikiem.

Pedicure

Paznokcie obcinaj zawsze krótko, równo, nie zaokrąglaj brzegów. Możesz do tego użyć nożyczek do paznokci albo specjalnej obcinaczki. Następnie wyrównaj brzegi płytek za pomocą pilnika (zawsze piłuj w jedną stronę). Skórki odsuń specjalnym patyczkiem lub metalowym przyrządem w kształcie "kopytka".

Reklama

Modne lakiery

Zwyczaj malowania paznokci u stóp wprowadziła gwiazda hollywoodzka, Pola Negri. Uwielbiała intensywnie czerwone emalie. Ty też możesz mieć wyrazisty odcień lakieru lub wybrać delikatne pastele: najmodniejszy, tzw. nude, czyli odcień beżu lub delikatny różowy.

Odżywianie, nawilżanie

Codziennie po umyciu i dokładnym osuszeniu stóp użyj kosmetyków, które są specjalnie przeznaczone do ich pielęgnacji. Zmiękczają naskórek, likwidują zrogowacenia i pęknięcia skóry na piętach i wokół paznokci. Nawilżają, ponieważ zawierają kwas hialuronowy i mocznik.


Świat & Ludzie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy