Reklama

Reklama

Styl dowolny

Idealnie proste włosy albo regularne loki rzadko występują w naturze. Co zrobić, żeby zawsze wyglądały tak, jak chcesz? To zależy od długości włosów i efektu, który zamierzasz uzyskać. Dobrze dopasowane kosmetyki do stylizacji będą pomocne w każdym przypadku.

Najeż się lub nie

Krótkie włosy - i proste, i kręcone - są lekkie, dzięki temu najłatwiej je ułożyć. Używając żelu, gumy lub kremu w trzy minuty uzyskasz punkową fryzurę. Bo tego typu kosmetyki zawierają alkohol i polimery (pochodne celulozy), które obklejają włosy i usztywniają je. Za to woski i pomady z natłuszczającymi olejami szybko wygładzają i nabłyszczają. Każdy kosmetyk może działać mocniej lub słabiej.

Stopień utrwalenia oznaczony jest na opakowaniu. Preparaty nakładaj oszczędnie. Zacznij od porcji wielkości ziarna grochu, rozetrzyj ją dłoniach, przeczesz palcami włosy, mierzwiąc je (w przypadku żelu i gumy) lub wygładzając (gdy używasz pomady czy wosku).

Reklama

Skręcaj, jak chcesz


Trochę loków, trochę fal, dużo puchu... Tak kobiety z kręconymi włosami opisują swoje fryzury. I marzą, żeby ten "bałagan" zmienić w elastyczne sprężynki. Kremy i emulsje podkreślające loki zawierają nawilżające woski, olejki i polimery, które uelastyczniają włosy. Wystarczy porcja wielkości orzecha włoskiego, by średniej długości loki stały się bardziej sprężyste.

Wolisz fale? Wybierz sprej strukturyzujący lub sól morską - matują i usztywniają włosy, więc ich skręt nieco się rozluźnia. Wszystkie preparaty nakładaj na wilgotne włosy, ugniatając je dłońmi. Nie rozczesuj!

Bądź posłuszny

Dlaczego Twoja fryzura zmienia się w afro, chociaż tego nie chcesz? Bo przez rozchylone łuski włosy jak gąbka wchłaniają wilgoć i brud. Przez to pęcznieją i się unoszą. Im cieńsze z natury, tym szybciej się puszą. Jak tego uniknąć? Trzeba wygładzić łuski, ograniczyć włosom kontakt z wilgocią. To zadanie dla olejków, wosków, silikonów, gliceryny i protein jedwabiu, głównych składników preparatów wygładzających.

Można je nakładać na mokro lub sucho. Na włosy do ramion wystarczy porcja wielkości orzecha laskowego. Jeśli nałożysz więcej, będą wyglądać na przetłuszczone.

Izabela Nowakowska

TWÓJ STYL 12/2013

Twój Styl
Dowiedz się więcej na temat: fryzury | włosy | fryzura

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy