Reklama

Reklama

Trendowe fryzury gwiazd

Znane piosenkarki i aktorki zawsze mają supermodne uczesania. Nasz fryzjer podpowiada, na co zwrócić uwagę, by uzyskać podobny efekt.


Hitem kilka kolorów

Gwiazda ma ufarbowane włosy w zgodzie z panującym trendem "Ombre hair". Ciemne pasma zostały rozjaśnione balejażem. Kasztanowo-miodowy zaczyna się 10-15 cm od nasady włosów po bokach głowy, stopniowo przechodzi w jaśniejszy: miodowo-złoto-piaskowy na końcówkach. Świetnie wygląda na rozpuszczonych pasmach.

Co powiedzieć fryzjerowi: Nosisz długie włosy i podoba ci się ten balejaż? Pokaż zdjęcie specjaliście, by ufarbował ci je tak w salonie (w domu nie uzyskasz tak perfekcyjnego efektu). Podpowiedz mu, że ciemniejsze odcienie powinny stopniowo przechodzić w jaśniejsze.

Reklama

Stylizacja: Bez trudu sama się tak uczeszesz. Na wilgotnych włosach rozprowadź piankę i układaj je na okrągłej, grubej szczotce. Potem zrób przedziałek i roztrzep włosy palcami. Spryskaj je suchym, lśniącym olejkiem. Doda on pasmom blasku.

Supermodna asymetria

Aktorka wybrała krótką, asymetryczną fryzurę. Takie cięcie jest na czasie i chyba nie wyjdzie z mody, gdyż dodaje uczesaniu charakteru i jest wygodne. Włosy ufarbowała na kolor złocisto-bursztynowy.

Co powiedzieć fryzjerowi: Chcesz mieć takie uczesanie, poproś specjalistę, by obciął ci włosy. Staranne strzyżenie jest podstawą tej fryzury. Cięcie: krótko (poza grzywką). Po bokach trzeba zostawić małe baczki, by zachodziły na uszy. Długą grzywkę niech skróci ukośnie. Warto wycieniować kosmyki na całej długości, będą się lepiej układały. Ufarbuj włosy w salonie, w domu taki kolor Supermodna asymetria ci się nie uda. Wyjdzie za żółty albo zbyt czerwony czy mocno rdzawy.

Stylizacja: Uczeszesz się w kilka minut. Na mokrych włosach rozprowadź żel wygładzający i susząc je, przeczesuj od spodu płaską szczotką. Spryskaj pasma mgiełką chroniącą kolor.

A la wamp w stylu lat 30.

Piosenkarka nosi boba, który powstał dzięki strzyżeniu pasm warstwami i zostawieniu nieco dłuższych po bokach twarzy. Włosy ufarbowała na kruczoczarny kolor, by podkreślić styl wampa.

Co powiedzieć fryzjerowi: Czujesz, że w tej wyrazistej fryzurze będzie ci do twarzy, poproś specjalistę, by obciął ci włosy warstwowo. Pod a la wamp w stylu lat 30. spodem powinny być krótsze, a na wierzchu dłuższe. Dzięki temu będą się naturalnie podwijać pod spód. Z tyłu niech je skróci 2-3 cm więcej niż po bokach. Grzywka powinna sięgać linii brwi. Wszystkie warto też wycieniować, zyskają większą lekkość.

Stylizacja: Włosy możesz ufarbować sama, ciemny kolor zawsze się udaje. Układaj je pod spód na grubej, okrągłej szczotce. Spryskaj ochronnym sprajem, by kolor nie wyblakł. Grzywkę i boki wygładź dłońmi zwilżonymi woskiem.

Karbowane fale i loki

Fryzura aktorki ma zamierzony efekt rozkręcających się loków. Puszyste na czubku głowy włosy przechodzą delikatnie w miękko pokarbowane fale.

Co powiedzieć fryzjerowi: Zachwyciła cię ta fryzura, zabierz ze sobą fotografię do salonu. Specjalista pokaże ci, jak zakręcać włosy, bo takie fale zrobisz sama. Poproś też fryzjera, by podciął ci końcówki i je wycieniował. Włosy będą wyglądać zdrowo.

Stylizacja: Uczesanie sprawdzi się na ekstrawyjście. Oto jak je zrobić. Spryskaj wilgotne po myciu pasemka nawilżającą odżywką bez spłukiwania. Dzięki temu włosy nie będą się plątać. Podsusz je i rozprowadź piankę dodającą objętości. Podziel włosy na pasemka i nawijaj je na cienkie papiloty od końcówek do 2/3 ich długości. Delikatnie zdejmij je po ok. 2 godz., zaczesz loki na jedno ramię i roztrzep palcami.

Kontrast: gładko plus irokez

Stylizacja włosów aktorki to supertrend przeniesiony wprost z wybiegu! Uniesione pasma na czubku i mocno wygładzone po bokach i z tyłu wyglądają naturalnie. Włosy zostały ufarbowane na piaskowy, świetlisty blond.

Co powiedzieć fryzjerowi: Lubisz nosić odważne fryzurki, pokaż fotografię specjaliście. Najważniejsze jest strzyżenie włosów. Fryzjer powinien obciąć ci włosy krótko i wycieniować. Mocniej niech ostrzyże pasemka nad karkiem i baczki nad uszami. Podpatrz też, jak układa ci irokeza, by wyglądał jakby rozwiany wiatrem. Włosy ufarbuj w salonie, blondy są trudne, w domu piaskowego, świetlistego odcienia nie uzyskasz.

Stylizacja: Suche pasma spryskaj jedwabiem i modeluj na okrągłej szczotce. Te na czubku lekko potapiruj i palcami zwilżonymi pastą rzeźbiącą fantazyjnie je układaj. Boki i tył przygładź pastą (preparaty u fryzjera).

Ewa Połowniak
Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy