Reklama

Reklama

Zadbaj zimą o włosy

O tej porze roku łatwo tracą kondycję. Twoim włosom nie służą wahania temperatury. Gdy na dworze mróz, a w domu gorące, suche powietrze – przesuszają się w ekspresowym tempie. Czapki sprawiają, że elektryzują się i puszą. Jak poprawić ich wygląd?

Zimą naprawdę ciężko jest utrzymać włosy w dobrej kondycji. Trudno im dogodzić, bo nie przepadają za czapkami, ale nie lubią też chodzenia z gołą głową.

Przetłuszczone


Skóra głowy pod czapką często się przegrzewa. Powoduje to wzmożoną pracę gruczołów łojowych, które produkują więcej sebum. Włosy wyglądają nieświeżo.

Co robić? Codziennie myj włosy. Zrezygnuj z odżywek bez spłukiwania. Ogranicz kosmetyki do stylizacji - odstaw woski, pasty i preparaty nabłyszczające. Używaj teraz lekkich pianek, płynów do układania fryzur i delikatnych lakierów. Jeżeli jest to możliwe, stosuj je tylko na włosy wychodzące spod czapki.

Reklama

Przesuszone

Przyczyną utraty blasku często bywa przesuszenie włosów. Jest ono spowodowane przebywaniem w przegrzanych pomieszczeniach lub nadużywanie kosmetyków do stylizacji. W takiej sytuacji trzeba sięgnąć po szampon silnie nawilżający.

Kondycję włosów powinny poprawić też maseczki nawilżające (dwa razy w tygodniu) i lekkie odżywki po każdym myciu. Dokładnie spłukuj szampon i odżywki. Do ostatniego płukania (najlepiej w chłodnej wodzie) dodaj sok z cytryny.

Niesforne

Gdy pasma się elektryzują, sprawdzają się bawełniane czapki. Po zdjęciu czapki zwilż dłonie wodą i przygładź niesforne włosy. Woda rozładuje ładunki elektryczne. 

Dobre rady


Cytryna
Do miski z ciepłą przegotowaną wodą dodaj 2 łyżki soku z cytryny oraz 2 łyżki octu. Płukanka wzmocni włosy, a także ułatwi rozczesywanie.

Szczotka
Do mokrych pasm nadaje się grzebień metalowy. Suche włosy czesz szczotką, której zęby zakończone są masującymi skórę głowy kuleczkami.

Serum
Na elektryzowanie się włosów wpływa przegrzane powietrze. Noś ze sobą małe opakowanie serum do włosów. Wetrzyj odrobinę w niesforne kosmyki.

JBJ

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: włosy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy